774 509 555 info@press-media.cz

Zdravý jídelníček na celý týden

Zdravá strava je důležitá a to nejen pro štíhlou postavu, ale také pro lepší psychický stav. Je dokázáno, že zdravé pokrmy jsou lehčí, a proto má člověk více energie, lepší náladu, takže všechno bude rázem jednodušší, proto je opravdu dobré upravit si jídelníček.

Můj nezdravý jídelníček

První krok k tomu, abyste si vytvořili zdravý jídelníček na celý týden, je uvědomit si, že ten dosavadní jídelníček není úplně ideální, protože se tam například příliš často vyskytují smažená jídla, sladkosti a podobně. K uvědomění vám může pomoc nespokojenost s vlastní postavou, špatný zdravotní stav anebo nedostatek energie a dobré nálady. Pro mnohé je to velká změna, zejména pokud si libuje v nějakých rychlých občerstveních a podobně, ale rozhodně je to vždy změna k lepšímu.

Změna k lepšímu

Nejhorší změna je změna z extrémů do extrémů, což může být i změna z příliš nezdravého na příliš zdravý jídelníček. Pravdou je, že většinou platí pravidlo, že první týden nebo pár týdnů je nejtěžší, ale pokud to vydržíte a jídelníček neporušíte, tak si na zdravý jídelníček zvyknete a dokonce se velmi často stává, že na ona nezdravá jídla už nebudete mít ani chuť. Pokud je pro vás těžké zbavit se vašich oblíbených nezdravých jídel, je někdy dobré sestavit si zdravý jídelníček aspoň na jeden týden a pak se zase můžete vrátit je svému běžnému stravování. I týden zdravého jídla může tělu pomoci si odpočinout a aspoň trochu se vyčistit a může to být váš rituál a dělat si zdravý jídelníček třeba jednou čtvrtletně a podobně.  

Jdeme si pro nový jídelníček

Zdravý jídelníček na celý týden můžete dostat hned několika způsoby. Buďto si jídelníček sestavíte sami, což je poměrně nesnadný úkol, ale je spousta lidí, kterým to nedělá problém, nebo můžete nějaký jídelníček najít na internetu anebo v nějaké dietní kuchařce, což je také jeden ze způsobů. A jedna možnost je i navštívit odborníka, který vám sestaví jídelníček přímo na míru. Takového odborníka můžete přímo navštívit, protože existuje několik výživových poradenství, které mají kamenné pobočky, kde si můžete zajít pro radu nebo i pro jídelníček, stejně tak můžete kontaktovat nějakého odborníka přes internet.

Tohle nesmí chybět

Pokud si budete chtít zdravý jídelníček na celý týden sestavit sami anebo dáte na doporučení nějaké kuchařky či receptů na internetu, pak byste měli dbát na to, aby ve vašem jídelníčku byly všechny chody, to znamená, že kromě snídaně, obědu a večeře zde musí být dvě svačiny. Kromě toho je důležité, abyste měli vyvářený příjem bílkovin, tuků a sacharidů.

Zdravý jídelníček je dobrý nejen pro štíhlou postavu, ale také pro lepší zdraví, proto je dobré, sestavit si zdravý jídelníček, třeba na vyzkoušení na týden a pak si na něj možná i zvyknete.

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares