774 509 555 info@press-media.cz

Jaké ojetiny nejvíce kupují mladí Češi? Největší zájem je o škodovky

Statistiky hovoří jasně – nejmladší skupina českých řidičů odjíždí z autobazarů především v modelech značky Škoda. Modely Fabia a Octavia preferuje cca 37 % zákazníků. Na třetím místě je Volkswagen Passat. Zajímavá je také skutečnost, že oproti ostatním kategoriím zákazníků utrácí mladí lidí za automobily o poznání menší částky.

Typický český řidič ve věku do 24 let navštíví autobazar, aby si vybral Octavii nebo Fabii. Pravděpodobně zvolí diesel, stříbrnou barvu a manuální převodovku. Alespoň to vyplývá z průzkumu jednoho z největších českých prodejců ojetých aut.

Slabost pro automobily značky Škoda však nemají pouze nejmladší zákazníci. Octavie a Fabie se na předních příčkách objevují také v kategoriích do 34, 44 a 54 let. Co se týče starších řidičů, ani ti nedají na škodovky dopustit. Preferují však Fabii před Octavií.

Výše uvedené statistiky v podstatě kopírují pravidelné reporty ze strany společnosti Cebia. I ta pravidelně mapuje trh a z dlouhodobého hlediska patří k nejžádanějším ojetinám Octavia, Fabia a Passat.

Mnohem zajímavější je podíl vozů napříč jednotlivými kategoriemi. U nejmladší skupiny řidičů do 24 let zpozorovaly autobazary výrazný nárůst a momentálně volí značku škoda více než třetina zákazníků. Ostatní věkové kategorie naopak od škodovek mírně ustupují a zajímají se o jiné značky.

Co se týče konkrétního typu karoserie, mladí lidé mají v oblibě hatchbacky, které tvoří 44% podíl. V případě paliva je poměr benzín a diesel téměř stejný. S 51 % těsně vítězí naftové motory. Devět z deseti řidičů volí manuální převodovku, a co se týče barev, 23 % prodaných vozů má v technickém průkazu praktickou stříbrnou.

Zajímá vás, kolik mladí lidé za ojetinu v průměru utratí? Průměrná cena ojetého vozu se dle společnosti Cebia pohybuje ve výši 192 tisíc korun. Nejmladší kategorie utratí průměrně 144 tisíc korun.

Tiskové Zprávy