774 509 555 info@press-media.cz

V rámci dotace dešťovka můžete získat až 100 tisíc

Dotační program Nová zelená úsporám přináší finanční částky majitelům nových i stávajících nemovitostí. Jak na program dešťovka?

Státní dotace na úsporná řešení

V rámci programu Nová zelená úsporám je možné získat finanční prostředky na mnoho projektů, které se chystáte realizovat. Dotace na zateplení jsou jednou z nich a vynesou vám více než třetinu částky, kterou budete za zateplení stávající budovy vynakládat. Dotace na novostavbu přináší majitelům nových domů i půl milionu korun. Pozadu se štědrostí nezůstává ani program dešťovka. S jeho pomocí si přijdete až na sto tisíc.

Využívání vody s dotací

Dotace má za cíl podpořit efektivní zachytávání a využívání dešťové a odpadní vody. Tuto vodu následně používá k zalévání zahrady, nebo se klasifikuje jako užitková voda. Majitelé řešení tak ušetří za výdaje spojené s užíváním pitné vody, sníží se spotřeba. Ekologické řešení, které nyní dostává zelenou.

Nádrž pod zemí k zachycení dešťovky

K tomu, abyste akumulovali dešťovou vodu, můžete využít nádrž stávající, nebo novou. Nové nádrže se ve většině případů umisťují pod zem. Samozřejmě ale můžete využít i podzemní jímku, která prošla vyčištěním. Zachytávat vodu je možné i ve studni.

Využití šedé vody i vyčištěné odpadní vody

Dotace na dešťovku ale podporuje i využívání šedé vody. Zde se jedná o vodu, kterou jsme použili ve vaně, sprchovém koutě, v umyvadle, nebo také v dřezu. Šedou vodu a vyčištěnou odpadní vodu, která původně obsahovala fekálie, lze dále využívat. Je samozřejmě nutné, aby prošla domovní čistírnou odpadních vod.

Kolik můžete získat

  • Dešťová voda pro zálivku zahrady: až 55 000 Kč
  • Dešťová voda využívaná jako užitková i pro zálivku: až 65 000 Kč
  • Odpadní (šedá) voda využívaná jako užitková i pro zálivku: až 60 000 Kč
  • Odpadní (šedá) voda v kombinaci s dešťovou vodou (dvě nádrže): až 105 000 Kč

Dotační program je určený pro nové i stávající stavby.

Tiskové Zprávy