774 509 555 info@press-media.cz

Hledáte levný způsob přepravy?

více v článku...

V městské zástavbě může být doprava často složitá, zejména pokud se potřebujete dostat včas do práce, do školy či na důležitou schůzku. Jízda automobilem bývá náročná především v dopravní špičce, městská hromadná doprava zase nemusí být vždy spolehlivá a bývají s ní obdobné problémy jako s automobilem.

S narůstajícími cenami pohonných hmot je pak hledání alternativních možností dopravy po městě velmi aktuální.

Jaký dopravní prostředek pro cestování po městě zvolit

Pokud jezdíte pravidelně na relativně krátké vzdálenosti po městě, je dobré si vybírat takové dopravní prostředky, které jsou lehké a dá se s nimi dostat prakticky kamkoliv. V současné době tato kritéria splňuje hned několik prostředků – kromě mechanicky poháněných kol a koloběžek (případné silničních bruslí) se jedná především o elektrifikované varianty anebo skútry.

V porovnání s mechanicky poháněnými koly a koloběžkami, ty elektrické nabízí možnost méně pohybově náročné přepravy, která je výhodná především v případě, že v cíli cesty nesmíte být zpocení nebo zadýchaní, samotná cesta pak trvá kratší dobu. Pro náročnější cesty se hodí skútry, které toho více uvezou a zároveň jsou relativně rychlé.

Podle čeho prostředek vybírat?

Při rozhodování o vhodném prostředku pro cestování ve městě je tak potřeba zvážit několik kritérií. Mezi ta zásadní patří:

  • kompaktnost a hmotnost, které ovlivňují manipulativnost v různých situacích
  • dojezd
  • rychlost
  • vliv na životní prostředí
  • legislativní požadavky

Zaměřujete-li se spíše na lehkost a nevadí vám malá rychlost, sáhněte po mechanických nebo elektrifikovaná kola či koloběžky. Hledáte-li naopak rychlost a vyšší nosnost, bude pro vás vhodnější skútr.

Elektroskútr představuje určitý mezistupeň mezi oběma typy produktů přinášející výhody, jak co se týká rychlosti a nosnosti, tak ekologický provoz bez velkých nároků na údržbu. Navíc lze provozovat některé elektroskútry bez řidičáku, na rozdíl od skútrů poháněných spalovacím motorem, u kterých je nutné řidičské zkoušky skládat vždy.

Výhody elektroskútru

Elektrický skútreliminuje hned několik nevýhod ostatních městských dopravních prostředků. Na rozdíl od běžně užívaných automobilů a hromadné dopravy rozhodně šetří čas a jeho provoz je levnější. Obdobně je jeho provoz levnější také v porovnání se skútry se spalovacím motorem, a navíc vyžaduje mnohem méně náročnou údržbu, hodí se ovšem spíše na kratší vzdálenosti, jelikož má omezený dojezd baterie.

Také nosnost a rychlost elektroskútru jsou nižší. V porovnání s o úroveň nižšími elektrifikovanými prostředky nabízí elektroskútr výhody právě především v oblasti rychlosti a nosnosti, řada modelů má ovšem rychlost omezenu, aby bylo možné je užívat i bez řidičáků.

Stejně jako tyto prostředky je provoz elektroskútru ekologicky a manipulace s nimi poměrně jednoduchá. Zajímavé modely skútrů lze nalézt například v nabídce značky Racceway na stránkách Motoe.cz.

Tiskové Zprávy

Napsat komentář