774 509 555 info@press-media.cz

Jak vytisknout kvalitní etikety a štítky?

Pokud plánujete investovat do moderní termální tiskárny na vytváření etiket a štítků, nabízí se vám hned několik různých variant. Předtím, než se pustíte do hledání konkrétního řešení, byste si měli ujasnit, co vlastně od takové tiskárny očekáváte. V následujících řádcích vám představíme způsoby tisku i příslušenství, bez něhož se jednoznačně neobejdete.

Metoda tisku

Technologie tisku ovlivňuje i kvalitu. Termální tiskárna používá buď termotransferový tisk, nebo přímý termotisk. První zmíněná možnost je založena na přenosu tepla na termotransferovou pásku vyrobenou z pryskyřice a vosku. Právě toto teplo přenáší obraz na plátno. Kdežto přímý termotisk přenáší teplo přímo na štítek.

Software

Software je stejně důležitý jako hardware, což si spousta uživatelů ani neuvědomuje. I když chcete potisknout jednoduché samolepicí etikety v kotoučích, je vhodné zvolit optimální program. Zakoupit si sice můžete levnou tiskárnu, nicméně nakonec zjistíte, že software je dražší než samotné zařízení. Prozkoumejte tedy i náklady na programové vybavení. Vyberte si ideálně takový model, který je dodáván s plnou verzí vlastního softwaru.

Rozlišení tisku

Struktura čárového kódu se skládá ze systému čar s různou šířkou. Pro čitelnost těchto pruhů je nezbytné vytisknout zřetelný čárový kód. Důležitým faktorem se proto stává rozlišení tiskárny, které se udává v počtu bodů na palec. Obecně platí, že čím je rozlišení vyšším, tím kvalitnější čárový kód tiskárna vyhotoví. Ideální je mít alespoň 300 DPI.

Příslušenství

Pamatujte i na to, že musíte kupovat různé příslušenství, jako jsou TTR pásky pro termotransferový tisk. Dále pak budete potřebovat etikety a štítky, například na balíčky doručované službami jako PPL, DPD, GEIS, Česká pošta a podobně. Už nic nemusíte vypisovat ručně.

Tiskové Zprávy