774 509 555 info@press-media.cz

V Česku republice je o repasované servery zájem. Důvody jsou logické

Pořízení hardwaru nemusí probíhat formou nákupu nové výpočetní techniky. Oblíbenou alternativou je sortiment repasovaných serverů – jsou dostatečně výkonné, spolehlivé a cenově dostupné. Čeští zákazníci na ně nedají dopustit a nakupují je od českých i zahraničních prodejců.

Když levné neznamená špatné

V souvislosti s levnou elektronikou se většině vybaví hardware od neznámých čínských výrobců. V případě repasů to ovšem neplatí – laciné materiály, mrzký výkon a ještě horší spolehlivost se zkrátka nekonají. Důvodem je fakt, že se obvykle jedná o servery „vyšší kategorie“ hrdě nesoucí značky jako Dell PowerEdge, HP ProLiant a Fujitsu Primergy. Poměrně populární je také vysoce spolehlivý repasovaný server IMB System.

Odkud repasované servery pochází?

Proč se někdo zbavuje serverů, které bez problémů zvládnou ještě několik let provozu? Důvody jsou různé. Ve velkém se jich „zbavují“ především korporace a velké společnosti, ať už kvůli daňové optimalizaci nebo požadavku na vyšší výkon. Naprosté většině uživatelů naopak repasované servery naprosto vyhovují.

Starší servery v dobrém stavu vykupují specializované firmy, které hardware pečlivě kontrolují, čistí a vyřazují nefunkční či poškozené součástky. Do prodeje se dostávají v podobě tzv. barebonů a zákazníci si je mohou nakonfigurovat podle potřeby.

Server bazar vybírejte obezřetně

Rozhodnete-li se pro nákup repasovaných serverů, poohlédněte se po spolehlivém prodejci, který má v nabídce špičkovou techniku. Snad nejdéle působící server bazar na českém trhu je czech-server.cz. Zákazníkům nabízí možnost vyzkoušení a zajišťuje veškeré související služby včetně instalace systému a server housingu. Zájemci o řadu serverů HP ProLiant Gen8 se mohou spolehnout na dvouletou záruku a garantovanou opravu do druhého dne přímo na místě.

Tiskové Zprávy