774 509 555 info@press-media.cz

Ubytování Jedovnice aneb buďte vítáni v srdci Moravského krasu

Jedovnice je turisticky lákavá oblast, neboť v jejím okruhu do 30 km se nachází nespočet kulturních, historických a přírodních zajímavostí. Na své si zde přijdou turističtí nadšenci, cyklisté i milovníci vodních sportů.

Uprostřed křižovatky atraktivních měst

Ubytování Jedovnice se rozprostírá v pomyslném středu měst Brno, Vyškov, Blansko a Prostějov. Tomuto městu se též přezdívá ráj cyklistů, neboť okolní lesy jsou protkané desítkami kilometrů cyklostezek a singletrailů. Máte-li raději pěší turistiku, vydejte se do lesnického Slavína. Jedná se o rozsáhlé polesí, v němž se kromě lesních cest nacházejí rovněž palouky, studánky a pamětní desky. Ty jsou vzpomínkami na umělce, zvěř i stromy.

Potěšení nejen pro rybáře

K dispozici jsou tu také chaty Jedovnice umístěné v dosahu nejznámějšího rybníku Olšovec. Věnovat se zde můžete sportovnímu rybolovu, surfování a wakeboardingu. Samozřejmostí je též půjčovna lodiček, každý rok se zde pořádají mezinárodní závody motorových člunů. K dalším rybníkům, které rovněž stojí za návštěvu, patří Vrbový, Dubový a Budkovan. Dostanete se k nim pomocí naučných tras pro pěší a cyklostezek.

Propast na dosah

Z Jedovnic do nejhlubší propasti v ČR Macochy je to pouze 5 km. V Moravském krasu se nachází několik stovek registrovaných jeskyní, jejichž krásu můžete obdivovat celý den. Mezi nimi vyzdvihněme čtyři, které rozhodně nesmíte vynechat. Jde o punkevní jeskyně patřící mezi nejnavštěvovanější, jejichž součástí je propast Macocha. Dále je to jeskyně Balcarka s jeskynními chodbami ve dvou patrech, Kateřinská jeskyně s více jak 500 m chodeb a Sloupsko-šošůvské jeskyně. Jejich jeskynní komplex byl vyhlouben prostřednictvím Sloupského potoka. Jak je patrné, Jedovnice jsou skutečnou vstupní branou za krásami Moravského krasu.

Tiskové Zprávy