774 509 555 info@press-media.cz

5 tipů pro výběr správného golfového vybavení

více v článku...

Golf je pro většinu hráčů spíše rekreační sport, vyráží jej hrát, aby si pročistili mysl a strávili nějaký ten čas na čerstvém vzduchu s přáteli. K tomu, abychom si jej mohli náležitě užít a načerpat energii, je potřeba vybrat si kvalitní golfové potřeby, které nám budou vyhovovat. To se týká nejen padnoucí obuvi a oblečení, ale také golfových potřeb, které má sloužit nám, nikoliv my jemu.

Kvalitní obuv a oděv jako základ

Hra golfu často zabere několik hodin, je proto velmi důležité, abychom zvolili správnou obuv a oblečení. Vždy berme v úvahu, zda jdeme hrát ráno nebo odpoledne, popřípadě jestli plánujeme zůstat na hřišti celý den.

Pokud vyrážíme časně z rána, dá se předpokládat, že na trávníku bude rosa.  Dbejme proto na to, abychom měli buď nepromokavou obuv nebo druhé boty na přezutí. Dále dbejme na to, aby byly boty také prodyšné a dovolily nohám dostatečně dýchat. Nezapomínejme samozřejmě na to, že boty by měly být pohodlné.

Také oblečení volme uvážlivě. Vždy sahejme spíše po funkčním, prodyšném oděvu, ve kterém se nám bude dobře sportovat. Nezapomeňme ani kšiltovku nebo bekovku, odpolední sluníčko by nám mohlo způsobit nehezký úpal nebo úžeh.

Pokud se více potíte, neváhejte sbalit si náhradní oblečení a také ponožky.

Hole, míčky, doplňky, všechno schovat do golfového bagu a ten připevnit na vozík

Že se bez holí, míčků a dalších doplňků neobejdete vám jistě připomínat nemusíme. Co bychom ale doporučili je kvalitní golfový bag. Ten můžete nosit celý den na zádech, nebylo by ale lepší vozit jej na vozíku?

Čím déle golf hrajeme, tím zkušenějším hráčem se stáváme a hru dokážeme zlepšovat různými golfovými doplňky. Je potřeba je však někam uschovat a mít je všechny pohromadě. K tomu slouží golfový bag. Ten by měl být dostatečně dlouhý na to, aby se nám do něj vešly hole. Abychom se co nejvíce vyvarovali námahy, je možné pořídit si golfový vozík, který vše odnese, respektive odveze za nás. Naším úkolem je pouze potáhnout ho tam, kam zrovna potřebujeme.

Golfové vozíky jsou dvoukolové, tříkolové a čtyřkolové. Čím více kol vozík má, tím větší stabilita je mu poskytována. Existují také elektrické golfové vozíky. Ty jsou dražší než ruční.

Čistý ručník

Mohlo by se zdát, že ručník ke golfu nepatří, opak je ale pravdou. Na ten je kladen opravdu velký důraz. Je důležitý za prvé proto, abychom si mohli utřít ruce, které se nám v parném dni mohou potit, za druhé k tomu, abychom si mohli setřít pot z čela nebo z krku. Je vhodné mít kvalitní, hezky vypadající a rychle schnoucí ručník. Vzhledem k tomu, že golf je konzervativní sport, doporučujeme ručník nehodit do bagu na konci jedné partie a vytáhnout ho na začátku druhé. V mezičase jej vyperte.

Ochrana proti hmyzu a slunci

Co může být otravnějšího než poletující hmyz kolem hlavy nebo kůže spálená od sluníčka. Proti hmyzu dobře poslouží repelent, ten odežene nezvané fanoušky vaší hry. Když jej na začátku hry zapomeneme použít, můžeme přijít k nějakému štípanci. Mohla by nám proto přijít vhod lékárnička a v ní různé gely proti hmyzu, obvazy nebo desinfekce. Můžete v ní také uchovávat opalovací krém. Ten nám ale přijde natolik důležitý, že si zaslouží samostatný tip. Pokud se ještě chvíli pozastavíme u pálícího sluníčka, určitě byste měli mít při ruce kvalitní sluneční brýle. Takový odpal proti slunci bez nich může skončit fiaskem.

Držák na deštník

Dalším dobrým tipem a zároveň pomocníkem nám může být držák na deštníky. Na první pohled se nám tato pomůcka může zdát úsměvná, když se nad tím ale zamyslíme – obě naše ruce potřebujeme k odpalu a žádnou třetí, která by nám podržela deštník nemáme. Právě v tuto chvíli nám může držák na deštníky připevněný k vozíku přijít náramně vhod.

Všechny tyto potřeby, doplňky a mnohé další nabízí golfový obchod Golfchampion.cz. Odborníci v oboru vám rádi zodpoví všechny otázky, ve kterých budete tápat. Poskytnou vám dostatek informací k tomu, abyste společně vybrali kvalitní golfové doplňky, které nebudou zabírat místo v golfovém bagu, ale naopak se budete těšit z jejich využití.

Tiskové Zprávy

Napsat komentář