774 509 555 info@press-media.cz

Jak ochránit auto před kroupami? Máme více možností

Období prachu, pylu, deště, bouřek a krup je opět tu. Stále dokola opakující se střídavé počasí, které dokáže napáchat značné škody. Především takové přívalové deště s kroupami jsou pohromou pro karoserii automobilu, jejichž majitelé nemohou svého čtyřkolového miláčka garážovat. Lze v takovém případě pro auto něco dělat? Jak jej ochránit?

Auto přikryjte

Možná si i vy pamatujete, jak dědečkové zakrývali své škodovky a žigulíky silnými dekami, které vozidlo chránily před riziky spojenými s kroupami. Tento způsob ochrany je jistě perfektní a do určité míry jistě i funkční, ale. Nesmí foukat silný vítr a musíte mít dek hned několik, abyste vůz přikryli. 

Druhou možností je využití ochranné plachty na auto. Na trhu je opravdu široký výběr těchto pomocníků. Mimo rozdílných rozměrů, materiálů a výztuhy, které jsou u plachty proti kroupám velice důležité, by měly nabízet přibližně to stejné – vyztuženou vložku na plachtě a kotevní systémy, které uchytíte pod auto, aby plachta neodlétla. Mnoho plachet výztuhy nemá a slouží jako ochrana proti prachu a jiným nečistotám. 

Postavte autu přístřešek

V případě, že máte dostatečně velký pozemek, můžete popřemýšlet nad vystavěním například dřevěného přístřešku neboli altánu. Jedná se o cenově dostupné řešení. Nezapomínejte, že by altán měl obsahovat i boční stěny. Mohou to být stěny podobné paravánu, ale i dřevěná roleta. Kreativitě se meze nekladou. Jde především o ochranu vašeho vozu a funkci přístřešku. 

V případě, že nejste zručný typ nebo nemáte prostory k tomu, abyste něco stavěli, jistě uzavřete dobrou pojistku. Ta sice auto nezachrání před dolíčky od krup, ale vzniklou škodu vám uhradí. A pokud ani tak ne, zkuste pořídit autoplachtu s výztuhou. Spolehlivě chrání karoserii auta před nepřízní počasí.  


Kalkulátor pro nejlevnejší pojištění auta. Najděte to nejvhodnější pojištění v řádu minut!


Tiskové Zprávy