774 509 555 info@press-media.cz

Stavať vlastné voliéry aj terária. To je obľúbená činnosť chovateľov

Hľadáte niečo, čím by ste vyplnili svoj voľný čas? Chcete robiť niečo užitočného, čo by vás však taky bavilo a prinášalo by vám pocit šťastia? V tom prípade by ste sa mohli stať chovateľom. Nemusíte chovať len domáce zvieratá, ktoré vám budú produkovať vajcia alebo podobné potraviny, nemusíte ani správať zrovna hlodavce, čo treba sa stať chovateľom terárijných zvieratiek alebo papagájov? To sú predsa len zvieratá, na ktoré nenarazíte v každej domácnosti. Alebo áno?

Podľa nedávneho prieskumu rastie počet chovateľov raketovou rýchlosťou. Ľudia chcú mať svoje domácich miláčikov, avšak len málokto má čas na psíkov alebo mačky, ktoré vyžadujú trochu viac starostlivosti. Ak by sme sa mali pozrieť na papagáje alebo terárijné zvieratá, to sú Maznáčikovia, ktoré veľa starostlivosti nevyžadujú. Dokonca nevyžadujú ani veľa pozornosti.

Lákavé je aj stavanie vlastných obydlia

Okrem toho, že terárijné zvieratká, ako sú pavúky alebo hady, či papagájiť sú tak obľúbení, je aj to, že ľudia chcú stavať vlastní obydlia pre svojich miláčikov. Práve pri chove spomínaných maznáčikov sa ponúka táto možnosť. Nemusíte teda zdĺhavo chodiť po zverimexoch alebo po obchodoch s chovateľskými potrebami, kde by ste rovnako nenašli vhodné obydlia pre svojich miláčikov. Môžete sa na chvíľku vrátiť do detstva a také obydlia, například vtačiu klietku, im postaviť zo stavebnice Aluhobby.

Je to ľahké a jednoduché

Chovatelia si stavanie vonkajších voliér naozaj obľúbili. Rovnako tak si obľúbili aj stavanie terárií, v ktorých budú žiť teráriové zvieratá. Postaviť obydlia pre miláčikov zo stavebnice Aluhobby je naozaj tak jednoduché, ako to vyzerá. Vďaka jednoduchému návodu si postavíte presne také obydlia, ktoré maznáčik vyžaduje. Spojíte hliníkové profily a ďalšie súčiastky a je hotovo! Samozrejme sa pri tom zabavíte nielen vy, ale aj celá vaša rodina, pokiaľ ju k stavaniu príbytku pre zvieratká prizvete.

Tiskové Zprávy