774 509 555 info@press-media.cz

Prodej firem: Jak postupovat, pokud chcete firmu předat do zkušených rukou?

Prodej firem nabízí skvělé možnosti, jak nechat vaši firmu pokračovat, aniž byste museli být stále ve vedení. Někdy přijde čas na odpočinek, a právě v takové chvíli je dobré přenechat firmu někomu zkušenému. Využijte služeb profesionálů pro co nejlepší výsledek.

Prodej firmy

Ať už se jedná o prodej firem či prodej podílu ve firmě, neměli byste na to zůstávat sami. Celý tento proces se totiž skládá z formalit, ve kterých může být složité se orientovat. Proto se vyplatí obrátit se na profesionální firmu, která vám nabídne poradce. Nezůstanete tak na vše sami, získáte zajímavé nabídky a můžete si vybrat, jaký investor převezme vaši firmu. Vše přitom zůstává ve vaší režii a můžete tak rozhodnout o budoucnosti firmy.

Priority

Pro prodej zavedené firmy je důležité určit kritéria. Ta záleží pouze na vás. Je pro vás prioritou cena, kterou dostanete, nebo vám spíše záleží na pokračování firmy? Klíčová jsou vždy vaše přání. Podle těch je následně vybírán vhodný zájemce ze široké databáze. Získáte tak různé nabídky a můžete se rozhodnout, komu chcete svou firmu svěřit. Nemusíte si přitom dělat starosti, celým procesem vás totiž provede zkušený poradce.

Valuace

Ať už vám záleží primárně na ceně, nebo se zaměřujete na jiné parametry, cena firmy je velmi důležitá. Mnoho lidí nemá přehled o aktuálních cenách, i v tomto ohledu proto oceníte pomoc profesionálů. Ti pro vás zajistí valuaci, tedy ocenění podniku. To bere v potaz aktuální ekonomickou situaci a vychází z bohatých zkušeností. Ve výsledku tak ocenění podniku kopíruje reálnou cenu, kterou lze na trhu získat.

Prodej firem není jednoduchým procesem a je provázen řadou nástrah a formalit. Nezůstávejte na to sami a obraťte se na profesionály. Vaše požadavky budou vždy na prvním místě.

Tiskové Zprávy