774 509 555 info@press-media.cz

Ořechy jsou nejlepší svačinkou

Ačkoliv regály obchodů nabízí mnoho různých verzí obalovaných, pražených nebo jinak upravovaných oříšků, tak stejně nejlepší jsou pro naše tělo surové verze. Pokud budeme mít chuť na slané, tak si je můžeme opražit sami na zdravém oleji a posypat i jinou solí, než bude nejlevnější verze. To samé platí u sladkých nabídek, kdy zase do sebe nasoukáme hromady cukru, což zrovna zdraví také moc neprospěje. Ořechy jako takové jsou skvělou svačinkou v té nejjednodušší a nejčistější podobě, protože obsahují vysoce kvalitní tuky. Existuje mnoho různých druhů a některé musíme dokonce dovážet, to ovšem v dnešní době není problém a tak si můžeme vychutnat i pravé makadamové ořechy. Dováží se k nám ze zemí, kde se jim skutečně daří a dosahují poté co nejvyšší kvality.

Nejdražší, ale velmi chutné

Makadamové oříšky jsou snad cenově nejdražší, ale na druhou stranu nic se nevyrovná jejich skvělé chuti. Jádra jsou nasládlá a mají máslovou texturu. To jim přirozeně přidává na chuti. Obsahují také řadu prospěšných látek pro naše tělo. Jsou navíc velmi zdravé pro srdíčko a pomáhají snižovat jeden z nejvíce civilizačních neduhů, což je vysoký cholesterol. Zajímavé je, že v nich nalezneme i nenasycené mastné kyseliny Omega-7, které se přidávají do pleťových krémů. Samozřejmě jsou velmi známé pro svůj vysoký obsah bílkovin a vlákniny. Dokonce se mohou pyšnit nízkým obsahem sacharidů, což je skvělé pro někoho, kdo například drží nízkosacharidovou dietu. 

Jak si na nich pochutnat?

To je jednoduché, protože se prakticky hodí kamkoliv. Díky tomu, že jsou měkké, tak se z nich dělá velmi jednoduše makadamové máslo nebo i mléko. Velmi často jsou obsaženy v Raw produktech, což samozřejmě může být kvůli jejich máslové příchuti. Ale přidat se dají i do různých salátů nebo jako ozdoba na dezerty a dorty. Možností je hodně, dokonce se dají využít v kombinaci s ostatními ořechy a sušeným ovocem. Poté je to zajímavá směs na zobání nebo vhodný dárek pro milovníky zdravého mlsání.

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares