774 509 555 info@press-media.cz

Investovat do reklamy se vyplatí, i když vám v kapse zbývá poslední stovka

Reklama je něco, na co dnes narážíme prakticky na každém rohu. Při cestě do práce neustále narážíme na plakáty nebo letáky. Při jízdě MHD a surfování na internetu na nás vyskakuje jedno reklamní okno za druhým. Dokonce nám mnohdy v tašce dřímá reklamní propiska s reklamním blokem, který jsme dostali od šéfa na Vánoce jako dárek. Reklama je zkrátka součástí každého dne, mnohdy jsme sami nositeli reklamy, aniž bychom si to uvědomovali. Nosíme na sobě reklamní trička nebo značková trička, z nichž se tím pádem stává doslova chodící propagace. V takové chvíli si lídři firem mnou ruce, protože vědí, že to byla investice, která se opravdu vyplatila. 

Lídři firem si moc dobře uvědomují, že právě reklama je to, do čeho se vyplatí investovat. I kdyby ždímali v kapse poslední stovku, stejně udělají nejlépe, když ji investují do reklamy. To věděl už i sám Henry Ford, který se do reklamy investovat nebál, proto to on sám i jeho firma dotáhla tak daleko. 

Online a off-line reklama

V současné době lze reklamu rozdělit na dvě hlavní skupiny, a sice na online reklamu a na off-line reklamu. Co se týče online reklamy, jedná se o reklamu, která se uchyluje čistě na internet. V praxi vypadá online reklama jako například PR články, PPC reklama, sponzorované příspěvky na sociálních sítích, také reklamy ve vyhledávání či nejrůznější vyskakovací okna. 

Co se týče off-line reklamy, touto reklamou se rozumí reklama, která je zcela mimo internet. V praxi se tedy jedná například o reklamu v tisku, také o reklamu v rádiu nebo reklamu v televizi. Jsou to však také reklamní předměty nebo plakáty a letáky vyvěšované po obci. 

Do které reklamy se vyplatí investovat?

To je otázka do pranice. Odborníci se však shodují na tom, že ideální reklamu by si každá firma měla vybírat sama. Záleží totiž především na cílové skupině dané společnosti. Pakliže je cílová skupina ve věku dvaceti let, online reklama je tou nejlepší investicí. Pakliže se má cílit na prarodiče, s online reklamou je nezaujmete. 

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares