774 509 555 info@press-media.cz

Kuchyňské dřezy vybírejte s rozvahou

Hlavní funkcí kuchyňského dřezu není dobře vypadat, proto byste tento produkt měli v první řadě vybírat podle praktického využití. Při výběru byste se měli zaměřit zejména na tato kritéria: materiál, tvar a velikost. Přestože mnohdy jejich úkol přebírají myčky nádobí, stále je třeba dřez vybírat pečlivě a rozhodně na něm nešetřit. Vždy myslete na to, že kvalitní dřez by vám měl vydržet několik desítek let, proto se jedná o dlouhodobější investici.

Kuchyňské dřezy

 

Kuchyňské dřezy se vyrábí z mnoha materiálů

První věc, kterou byste měli při volbě kuchyňského dřezu zohlednit, je materiál. Dnes se na trhu objevuje spousta druhů. Nejčastější a nejoblíbenější jsou stále nerezové dřezy. Jsou praktické, jednoduše se udržují a hodí se téměř do jakéhokoliv interiéru. Náročnější zákazníci ocení produkty z přírodního či umělého kamene. Ty budou ve vaší kuchyni vypadat velmi luxusně. Společně s nerezem je velmi oblíbený materiál granit, který také vypadá honosně, lehce se udržuje a je odolný. A dnes už klasickou je dále také dřez keramický.

Kuchyňské dřezy v prostoru

Nezapomeňte důkladně přeměřit prostor pro umístění kuchyňského dřezu a také si promyslete, zda využijete klasickou, rohovou či jinou variantu umístění. V dnešní době se vyrábějí dokonce produkty kruhového tvaru. Zajistíte tak vaší kuchyni netradiční vzhled. Pořídit si můžete i kuchyňsky dřez s místem na odkládání nádobí, tzv. odkapávačem. Pokud však bojujete o každý centimetr ve vaší kuchyni, zvolte úspornější typ. Pokud například vlastníte myčku, je zbytečné, abyste si pořizovali dřez s odkapávačem, který bude akorát zabírat cenný prostor. Určitě při nákupu přemýšlejte o tom, jak moc jej budete používat a také, kolik lidí jej bude využívat. Pro dvoučlennou rodinu určitě vystačí něco menšího, naopak početnější rodiny či obyvatelé domu budou potřebovat větší nádobu dřezu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

GoldBach.cz

Dveře-Praha.cz

Brilante.cz

 

 

Tiskové Zprávy