774 509 555 info@press-media.cz

Nerezové dřezy – nejběžnější řešení kuchyní

Nerez je pro výrobu dřezů nejběžnějším materiálem. Proč? Je levný, odolný, a vzhledově univerzální. To jsou vlastnosti, které u dřezu chceme. Je potřeba, aby dobrý dřez vydržel jak mechanické nárazy, tak i chemii k umývání nádobí nebo vysoké rozdíly teplot, pokud potřebujeme do dřezu vylít například vroucí vodu. A nesmíme zapomínat ani na jeho estetickou funkci, aby dobře vypadal a ladil se zbytkem kuchyně. Jak si tedy nerezové dřezy stojí proti konkurenci?

dřezy

Nerezové dřezy jsou opravdu odolné

Podívejme se nejprve na tu nejdůležitější stránku nerezových dřezů, a to jsou jejich praktické vlastnosti. Nerez je oproti ostatním běžně používaným materiálům poměrně pružný a přesto odolný proti úderům, chemickým činidlům a vysokým teplotám. Co je však jeho nevýhodou, je vysoké riziko poškrábání. O co je nerez pružnější, o to snáze se jeho povrchové vrstvy odštěpí. Stačí na to i nešetrná manipulace drátěnkou a výsledkem jsou rýhy, které jednak nevypadají dobře, a navíc narušují povrch dřezu a tím i jeho odolnost. Tím se komplikuje také jeho údržba. U dřezu je potřeba, aby byl čistý, aby se v něm neusazovala špína a bakterie, a pokud bude poškrabaný, budete si muset dát mnohem více práce, abyste ho pokaždé vyčistili.

Nerezové dřezy jsou do kuchyně univerzální

Pokud jde o estetickou funkci nerezových dřezů, patří mezi univerzální klasiku. Neurazí, ale většinou ani nijak zvlášť nepotěší. Samozřejmě, dobře udržovaný nerez (navíc s různými povrchovými úpravami a možnostmi lesku) může vypadat dobře, ovšem styl dnešních kuchyní přeje daleko více jiným druhům. To však v žádném případě neznamená, že by nerezové dřezy byly špatné, naopak! Jsou jiné, méně vzhledné, ale zase praktické, a levnější, než jiné druhy. Je tedy na zvážení každého, co od dřezu očekává a kolik do něj chce investovat.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio

Zprávycz.cz

 

Tiskové Zprávy