774 509 555 info@press-media.cz

Jaké jsou současné problémy elektromobilů?

Stále více se mluví o tom, že je to právě elektro mobilita, která se stane budoucností automobilového provozu. Zatím tomu nic příliš nenasvědčuje. A v České republice už vůbec ne. Důvodů je hned několik a toto je výčet těch hlavních.

1) Pořizovací cena

Prvním problémem elektromobilů jsou rozhodně jejich pořizovací ceny. I když je na trhu možné najít pár levnějších kousků, stále se jedná o segment, který lze označit jako dražší. Když dojde k porovnání konkrétních automobilů s těmi se spalovacími motory, logicky sáhne většina lidí po možnosti číslo dvě, jelikož za stejné peníze získá podstatně více. Na druhou stranu ceny se postupně snižují.

2) Počet dobíjecích stanic

V České republice sice neustále vznikají, ale stále je jich celkem málo na to, aby mohlo dojít ke skutečnému zlomu a automobily na elektřinu mohly být běžnou součástí lidských životů. Pokud se podíváme na hlavní místa, kde se dané stanice v dnešní době nacházejí, tak se jedná především o:

  • Obchody a nákupní centra
  • Pobočky energetických firem
  • Restaurace, občerstvení a další místa

3) Doba dojezdu

Ten se neustále zvyšuje, což je určitě dobře. Na druhou stranu stále není takový, jak by se očekávalo. Pokud pomineme několik unikátních výjimek, je třeba říci, že běžný dojezd u standardního vozu je kolem 300 kilometrů. Na běžné cesty se může využití elektřiny hodit. Pokud však vezmeme v potaz to, že je v plánu delší cesta, může být tento dojezd pro mnoho lidí nedostačující.

4) Rychlost nabíjení

Pokud jde o moderní nabíjecí stanice, obvykle s nimi problém není. Na většinu kapacity lze baterii dobít i za pár desítek minut. Ne každá dobíjecí stanice má potřebný výkon. K tomu přidejme i fakt, že v domácnosti je využita běžný elektrická energie, což přináší problém v tom, že se auto může nabíjet klidně i 10 hodin. A to není úplně nejkratší doba zvláště při častých jízdách.

Tiskové Zprávy