774 509 555 info@press-media.cz

Jak zabezpečit svému psovi šťastný život v pěti krocích?

Nejlepší přítel člověka je zpravidla pes. V psích očích je páníček jako bůh. Pro psa znamenáte celý svět a je na vás závislý. Proto bychom mu tuto lásku měli oplatit.

Ve vztahu ke psem musíme uvést dva krásné a pravdivé citáty. Prvním z nich je:

“Koupit si psa je jediný způsob jak si lze za peníze pořídit lásku.”

Což je pravda a nic než pravda, protože, pes nás bude milovat bez ohledu na naše chyby a zlozvyky. A druhý citát zní:

“Kdo měl někdy psa, bude na něj vzpomínat asi po celý život. V těch vzpomínkách si člověk vybavuje i sebe: jak se stával lepším, jak ho zušlecht’ovala péče, kterou poskytoval tvoru, jenž mu byl bezmezně oddán a za svou věrnost nic nevyžadoval.”

Ten vyzdvihuje věrnost, která je i hlavním tématem několika známých filmů. Tak si pojďme říct, jak se o tyto tvory postarat tak, jak si zaslouží.

1.   Psí bydlení

Je jen na vás, zda chcete mít pejska uvnitř bytu/domu nebo jako hlídače na zahradě. V obou případech by měl mít, ale svoje místo.

V případě, že vám chlupáč dělá společnost doma, pořiďte mu pohodlný pelíšek. Každý chce mít, někde svoje místo a zabráníte tomu, že o něj budete zakopávat, až si lehne doprostřed místnosti.

Jestliže máte v plánu pejska nechat venku na zahradě, nezapomeňte na to, že i tam si zaslouží mít svoje bydlení. Pořiďte mu krásnou zateplenou boudu, ve které se bude moci schovat i v chladnějším počasí. Nedoporučujeme venku psa uvazovat na řetěz. Protože to rozhodně není známka komfortu, řetěz není příjemný a může ho škrtit.

2.   Strava pro pejska

Ač se to nezdá, pejsek má velmi citlivé zažívání, proto bychom měli správně zvolit jeho stravu. Žádnému pejskovi nedělá dobře střídání granulí. Vypozorujte, které mu chutnají a dělají dobře a těch se držte.

Jestliže pejskovi chcete vařit vlastní stravu, dbejte na to, aby maso nebylo mastné, solené ani nijak dochucované. Míchejte mu ho s rýží či zeleninou. Když preferujete granule, můžete pejska dokrmovat konzervami, nebo paštikami pro psy.

Tip: Suché pochoutky, jako jsou piškoty nebo suchary pro psy, lze výborně využít při výcviku.

3.   Péče o srst

Tak jako vy se staráte o svou pokožku a vlasy, stejně tak je potřeba věnovat pozornost vašemu pejskovi. Dobře si nastudujte, která rasa jakou péči vyžaduje. Možná bude potřeba pořídit pořádný stříhací strojek pro psy, kartáč na vyčesávání. Tuto starost samozřejmě lze nechat na psího kadeřníka. Avšak ze zákona víme, že neznalost, neomlouvá. Tak buďte raději informovaní, ať se má váš miláček jako v bavlnce.

4.   Dostatek pohybu

Ať už máte pejska na zahradě nebo doma, potřebu se vyřídit. Byť je pes velký spáč a vydrží spát několik hodin denně, má i své potřeby. Pohyb je pro něj důležitý pro zdravý a udržení kondice. Navíc je dobré ho každý den nechat se vyřádit v parku, v lese nebo na poli.

5.   Láska

A to úplně nejdůležitější je množství dané lásky. Pejsek vám projevuje lásku každým vrtěním ocásku, každým oblíznutím a poskočením – projevte mu ji tedy také. Mazlete se spolu, hrajte si spolu, procházejte se spolu. Pejsci jsou také dobří posluchači. Takže se nebojte svěřit se mu se svým tajemství – on to nikomu neřekne a bude rád, že má vaši pozornost.

Tak je doufám jasné, co máte dělat. Pojďme těm našim čtyřnohým chlupáčům oplatit veškerou projevovanou lásku a věrnost.

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares

Napsat komentář