774 509 555 info@press-media.cz

Jak si z pracovní porady odnést co nejvíce, říká Aplikant.cz

Za dobu pandemie jste si pravděpodobně v práci zvykli na trochu volnější styl. Když už se pracovní schůzky konaly, byly přes internet a vy jste si mohli vypnout mikrofon a v klidu uvařit večeři či vyžehlit prádlo. Navíc spousta schůzek, co by se normálně konaly osobně se vůbec nekonaly a nahradil je pouhý telefonát či e-mail. Přichází ale rozvolnění a s tím pochopitelně i návrat do kanceláře. Co dělat, abyste z pracovních porad vytěžili maximum?

Važte si svého času

Nenechte si zbytečně brát váš čas a pamatujte, že i neproduktivní jednání lze proměnit v něco přínosného. Zároveň každým setkáním s kolegy utvrzujete vztahy. Jsou ale věci, které je dobré si před meetingem ujasnit. Zeptejte se organizátora na přesný účel schůzky a časový odhad. Dále je dobré se informovat, kdo všechno se této schůze bude účastnit a jaký je její cíl. Je také fajn zjistit, jestli jste tam opravdu potřební. Mnohokrát totiž manažeři – recenze firem – na schůzky zvou všechny zaměstnance, aby je seznámili s aktuálním projektem či situací. Takové shrnutí ale lze zaslat na e-mail a ušetří se tak čas. Když už je řeč o času, stanovte si jasné podmínky. Předejdete tak tomu, že se z hodiny stanou dvě.

Buďte aktivní

Když se jedná o poradu, kde již dopředu víte, že vám téma opravdu není blízké, je dobré si sednout přímo vedle řečníka. Pomůže vám to udržet pozornost a lépe pak pochopíte, o co jde. I když zrovna nemáte svou prezentaci, je na místě udržovat konverzaci. Nebojte se reagovat a ptát se na dotazy. Tímto stylem si i z té nejnudnější schůzky budete schopni něco vzít. Firmy můžete také ohodnotit na hodnotícím portálu Aplikant.cz od společnosti 123jobs Media. Hodnocení je zcela anonymní a bez nutnosti registrace.

Tiskové Zprávy