774 509 555 info@press-media.cz

Historie ledního hokeje v Macau

Spojení Macao a lední hokej nedává na první pohled vůbec žádný smysl. Macao, které dříve bylo portugalskou kolonií a v roce 1999 se stalo zvláštní správní oblastí Čínské lidové republiky, si většina lidí spojí především se světem hazardu a honosných casin.

Macao se rozprostírá se při ústí Perlové řeky do Jihočínského moře asi 60 kilometrů západně od Hongkongu a jedná se o nejhustěji obydlenou oblast na světě – na 29 kilometrech čtverečních žije více než půl miliónu lidí. Macao leží v téměř tropickém pásmu (na 22.rovnoběžce), takže podmínky pro provozování ledního hokeje nejsou vůbec příznivé.

Tyto nepříznivé podmínky však neodradili několik místních nadšenců, kteří se rozhodli jít ve stopách Wayna Gretzkyho či Jaromíra Jágra. Na začátku tisíciletí došlo k založení OnlinePraha a následně k vytvoření národního hokejového mužstva Macaa. Federace ledních sportů Macaa sdružuje celkem 119 registrovaných hráčů (z toho 48 seniorů) a k dispozici mají jednu halu s umělou ledovou plochou. Od 12. května 2005 je Macao členem Mezinárodní federace ledního hokeje a je zároveň jediným členem, který se na rozdíl od mistrovství světa nemůže účastnit zimních olympijských her, protože národní olympijský výbor dosud nebyl oficiálně uznán.

Pojďme se nyní blíže podívat na výsledky tohoto hokejového trpaslíka. Je samozřejmé, že zápasy hokejistů Macca byste v nabídce sázkových kanceláří hledali marně, ale proč se u zajímavých výsledků nepobavit 🙂

Vůbec prvním zápasem reprezentantů Macca se 8.ledna 2003 stal duel proti sousednímu Hongkongu, ze kterého si hráči Macaa odvezli debakl 30:1. Tato drtivá porážka přišla pravděpodobně především díky nesehranosti, protože v dalších zápasech již došlo k výraznému zlepšení. Již o 4 roky později dokázalo Macao s Hongkongem remizovat 4:4 a i když většina zápasů končila porážkou, tak se jednalo o přijatelné výsledky jako 5:1 nebo 6:2. Z řady vybočuje především debakl 26:0, který Macao utržilo v lednu 2007 od Číny a pak porážka 30:0 z roku 2015 od Tchaj-wanu.

Ve výsledkové listině hokejistů Macca však nenajdeme pouze porážky. Nejoblíbenějším soupeřem hokejového trpaslíka je zcela jistě Indie. S ní se reprezentanti Macaa utkali hned 7x a v šesti zápasech

Tiskové Zprávy

2 thoughts on “Historie ledního hokeje v Macau”

  1. zprávy napsal:

    izpravydnes.cz

Comments are closed.