774 509 555 info@press-media.cz

Dostupná neúčelová mPůjčka umožní financovat studium v zahraničí

Dnes se díky mnoha možnostem nabízí i varianta studia v zahraničí. V zájmu každého rodiče je dopřát své ratolesti to nejlepší. Studium v zahraničí má mnoho výhod. Zároveň se nejedná o levnou záležitost. Jaké alternativy jsou reálné pro získání financí na studium v zahraničí?

Proč studovat v zahraničí?

Studium v zahraničí má mnoho předností. Je to jedna z možností, jak poznat svět. Zažít a prozkoumat více konkrétní zemi, místní zvyky a tradice. Součástí je seznámení s tamní krajinou a místními obyvateli. V případě studia na jiném kontinentu se jedná o poznání míst, která by třeba jinak nebylo možno navštívit a vidět.

Hlavním důvodem však zajisté jsou poznatky ohledně různých druhů výuky a vzdělávání, které bývají přece jen odlišné od té naší. Vzdělávání je primárním bodem každého studia. Podstata spočívá ve správném výběru školy. Studium v zahraničí naučí dítě samostatnosti. Mnohdy se jedná o první zkušenost, kdy mladý jedinec opouští domov a rodiče. Vzdělávání v zahraničí je efektivní pro zdokonalení jazykových dovedností. Jedná se o nejlepší cestu, jak se do cizího jazyka zcela ponořit, porozumět mu. Dobré je jít v tomto směru zcela do hloubky a využívat veškeré komunikační příležitosti, tj. účastnit se i mimoškolních aktivit, navštívit sportovní akce, podnikat výlety apod.

Možnosti nabízející se pro financování

Ideální je využití možností, které poskytují studijní programy, specializované fondy a nadace. Stejně tak se lze ucházet o prospěchové, sociální či jiné potenciální stipendium. Je pravda, že v tomto směru holt peníze bývají největší svízel. Nicméně dnes už nejsou nepřekonatelnou překážkou.

Někteří studenti situaci řeší odjezdem do zahraničí nejdříve za prací, aby si na školu sami vydělali. Sice získají i cenné zkušenosti, nicméně se mnohdy může stát, že už zůstanou v pracovním procesu a studium budou odkládat na neurčito.

Nejlepší variantou je návaznost studia na české, kdy je mladý člověk v neustálém vzdělávacím vývoji. Nejsnadnější cestu nabízí pro vysokoškoláky získání stipendia a příspěvky poskytované různými institucemi, které se orientují na podporu vzdělávacích aktivit s mezinárodní spoluprací.

Jednou z možností je obrátit se na domácí nadace, které podporují vzdělávání v zahraničí. Avšak získání finanční podpory není snadnou záležitostí. Nutné je absolvovat přijímací proces a uspět v konkurenci. V mnoha případech se v přihlášce uvádí i příjmy rodičů apod.

Půjčka na studium má své limity

Půjčky na studium jsou specifickým finančním produktem, jejž finanční instituce poskytují klientům, kteří nedisponují dostatečnou bonitou, což by mělo v budoucnu vyřešit úspěšné vystudování. Avšak tato volba nenáleží k těm nejlevnějším půjčkám.

Rovněž většina poskytovatelů nabízí tzv. studentská konta s možností kontokorentu. Avšak produkty v tomto případě nemají dostatečně vysoké pokrytí.

Volba nejlevnější půjčky

Jestliže vaše dítě chce absolvovat studium v zahraničí ihned po ukončení studia na střední škole, kdy nepřichází v úvahu předchozí varianty v podobě získání stipendia apod., jak umožnit dítěti studium v zahraničí? Ať už se jedná o středoškoláka, či vysokoškoláka nesplňujícího podmínky pro stipendium, nebo pokud z jakéhokoliv důvodu nechce žádat, efektivní řešení poskytne půjčka.

Zatímco vzít si půjčku na pořízení automobilu je považováno za samozřejmost, půjčky coby investice do vzdělávání jsou považovány veřejností spíše za něco exotického. V zahraničí však je to takřka jediná možnost, jak vystudovat vysokou školu a získat dobré pracovní uplatnění.

Investujte do vzdělávání dítěte prostřednictvím mPůjčky

Řešení nabízí nejlevnější půjčka, která má mnoho výhod. Prioritou je možnost získat libovolně vysokou finanční částku. Jedná se o zcela flexibilní finanční produkt. Půjčku je možné kdykoliv předčasně splatit bez jakéhokoliv poplatku či sankce. Při poskytnutí půjčky neplatíte žádný poplatek.

Samozřejmostí jsou zcela transparentní podmínky. Pozitivní je, že není zapotřebí pro získání finančních prostředků zajištění v podobě ručitele. Po celou dobu splácení je garance co nejvýhodnějších podmínek.

Předností je poměrně snadné a rychlé získání peněz. Vše lze vyřídit z pohodlí domova, kdy prostřednictvím online formuláře vyplníte žádost o půjčku. Maximální délka splatnosti činí 84 měsíců. Splátku si lze i během splácení snížit a splatnost půjčky je možné za specifických podmínek odložit.

Zažádat o půjčku může fyzická osoba starší 18 let, která je způsobilá k právním úkonům, s trvalým bydlištěm na území České republiky. Žadatel dále musí mít pravidelný příjem a disponovat čistým rejstříkem v negativním registru dlužníků.

Závěrem

Investovat do vzdělávání dětí je správnou volbou. A to i v případě, že je zapotřebí si vzít půjčku, která je zpravidla jediným reálným a dostupným řešením. Avšak prostřednictvím nejlevnější půjčky je situace o to příznivější. Vzdělávání v zahraničí napomůže i k rozvoji vaší ratolesti a většímu osamostatnění. Takřka ve většině případů se vám vrátí sebevědomější bytost, která bude disponovat mnoha zkušenostmi, vyšším vzděláním a dokonalou jazykovou vybaveností.

Tiskové Zprávy