774 509 555 info@press-media.cz

Aukční síň jako místo pro milovníky umění

Umění je koníčkem na celý život. A nemusí to být jen vytváření, ale také jeho obdivování a shromažďování. Každý má rád kolem sebe hezké věci. Tak proč nemít doma nějaký ten umělecký kousek na stěně? Vyjma prodejních galerií můžeme něco pěkného do svého bytu získat i v aukční síni.

Aukční síň

Aukční síň

Od A do Z v aukční síni

Aukční síň je místem, kde cenu určuje zákazník. S trochou adrenalinu tak můžete získat do vlastnictví zajímavá umělecká díla. Na aukcích bývají k vidění jak obrazy, sochy a plastiky, tak i různá moderně pojatá sousoší, knihy a staré hudební nástroje. Vše má svou cenu a svého budoucího kupce. Aukční síně pravidelně pořádají sbírky děl do dražby a ve větším počtu se poté vše najednou vydraží.

Potřebujete prodat větší počet cenností?

Potřebujete naopak místo nákupu rychle prodat větší množství věcí? I tady je Kompetence dobrým prostředníkem. Běžný prodej uměleckých děl občas trvá delší dobu, někdy i v řádech měsíců až let. V případě aukce ale vše vydražíte najednou a díla se díky dobře nastaveným startovním hladinám a příhozům dokáží také úspěšně zhodnotit. Někdy i výrazně lépe něž při klasickém prodeji. Lidé se rádi nechají strhnout soubojem v přihazování v aukční síni.

Služby navíc v aukční síni

Většina aukčních síní zabývajících se uměleckými předměty také nabízí doplňkové služby, které prodávajícímu přijdou vhod. Tím může být třeba profesionální ocenění uměleckých děl a předmětů a také zajištění odborného restaurátora, který dokáže šetrně očistit od nečistot třeba obrazy, aby v aukční síni vynikla jejich celková krása.

Galerie Kodl

Národní 7, Praha 1, 110 00

Otevírací doba:
Po – Pá 10:00 – 18:00 hod.

tel.: +420 251 512 728
mobil: +420 602 327 669
e-mail: galerie@galeriekodl.cz
web: www.galeriekodl.cz

Tiskové Zprávy