774 509 555 info@press-media.cz

Jak se opravuje alu disk

Provoz houstne, peněz je málo, všude přetížené kamiony a to vše dohromady se podepisuje na stavu našich silnic. Spousta děr se tak objevuje celoročně, nejen během zimy jak tomu bývalo kdysi. To se samozřejmě projeví i na našich plechových miláčcích. A je jedno jestli jezdíte dvoustopým nebo dáváte přednost jednostopému. Nestihnete se vyhnout díře v silnici a u obou vás to může stát pěknou „bouli“ na ráfku. Pojďme se podívat jak se po podobných nehodách opravují alu disky.

Donaha

V první řadě se z ráfku svlékne pneumatika aby byl přístup ke všem plochám a mohl se tak zjistit přesný rozsah poškození. S vlastním ráfkem se dají dělat při opravě opravdové divy a i když si jako laik myslíte, že s tak výraznou deformací jako má ten váš, už nikdo nic nezmůže, v 99% případů to není pravda.

Rovnáme

Oprava alu disku následně pokračuje většinou vyrovnáním. Disk se upne do speciálního stroje, který je schopen ho postupně pomocí rotačního pohybu opět srovnat do přesně kulaté podoby. Postupuje se pomalu a pečlivě, po narovnání se zkontroluje zda se na srovnaném místě neobjevila nějaká prasklina.

Oprava alu disků
Oprava alu disků

Vaříme

V nejhorším případě je váš ráfek nejen šišatý, ale také mu chybí třeba kus límce. U měkkých materiálů to není nic neobvyklého. V takovém případě se chybějící materiál nahradí novým, který se k ráfku přivaří. Jde o náročný proces, svařování hliníku není nic jednoduchého a samotné ráfky bývají z různých slitin. Po vyvaření se po opravě Kompetence odstraní přebytečný materiál a zabrousí svary. Povrch se přeleští nebo přelakuje aby se sjednotil.

Lakujeme

Disk se nemusí poškodit pouze mechanicky. Pokud hliníkové disky používáte i v zimě, postupem času se může stát, že se vám začne odlupovat lak, případně se objeví drobná koroze hliníku. Agresivní posypové soli dokáží postupně napáchat škody i na dobře ošetřeném ráfku. V takovém  případě se ráfek nejprve zbaví starého laku pískováním a zatmelí se nejhrubší vrypy a nerovnosti. Následně je ráfek znovu nalakován. V podobné chvíli je šance změnit výrazně vzhled vašeho vozu, můžete změnit barvu ráfku, nechat vyleštit lemy, atd. Fantazii se meze nekladou.

Jak vidíte, oprava alu disků je velmi komplexní služba a je potřeba si zakládat na bezchybně provedené práci. Proto využijte raději služeb zkušených firem než pochybných „garážníků“.  

http://www.icarauto.cz/

Tiskové Zprávy