774 509 555 info@press-media.cz

Zpracování a vedení účetnictví od externí firmy

Většina podnikatelů je nevyhnutelně postavena před povinnost vést účetnictví. Následně se musejí rozhodnout, jakou formou tak budou činit. Proč je výhodnější tuto činnost řešit externě?

Ušetříte čas i peníze

Tzv. outsourcing je nejen v tomto směru stále výraznějším trendem. Je tomu tak především proto, že znatelně snižuje náklady. Což nevýrazněji pocítí především malé a střední firmy, jimž se ve většině případů vlastní účetní jako zaměstnanec nevyplatí. Ušetříte na vybavení hardwarovém i softwarovém, odpadá rovněž nutnost mzdy dalšího zaměstnance, dále odvody za něj, náklady na dovolenou atd. Mimo to můžete rovněž v takovéto situaci uplatnit odpočet DPH.

Další významnou úsporou je ta časová. Nemusíte hledat vhodného zaměstnance, následně jej zaučovat a zajišťovat mu pravidelná školení. Rovnou získáváte jistotu spolehlivého člověka, který má vždy aktuální znalosti. Mimo to kvalitní poskytovatel takovýchto služeb dokáže být do jisté míry flexibilní vůči vašim požadavkům, eventuálně přímo dokáže přijít s vlastními podněty ke zlepšení stávajícího stavu organizačních procesů ve společnosti. Získáte tak významného obchodního partnera a sami dostatek prostoru k tomu, abyste se mohli věnovat předmětu podnikání, tedy své hlavní činnosti.

V neposlední řadě vám též odpadne jednání se státními institucemi. Externí účetní firma je na svá bedra schopna převzít komunikaci třeba se správou sociálního zabezpečení, umí zajistit elektronické přihlášky atd., případně vás dokáže i zastupovat.

Chraňte si důvěrné informace

Navíc tímto způsobem spolehlivě zabráníte úniku informací. Mzdová a účetní data lze pokládat za jedny z nejcitlivějších údajů, které ve své společnosti máte. V tomto případě jsou však podnikové informace stoprocentně v bezpečí. Zamezíte i nechtěnému rozšiřování zpráv o výši mezd jednotlivých zaměstnanců. Čistě pro tyto účely je schopna externí firma dnes již zajistit speciální bankovní účet.

Stejně tak je každá společnost pojištěna, čímž chrání nejen sebe, ale také vás. V případě, že by ve vašem účetnictví byla objevena chyba, například od finančního úřadu vám za to hrozí vysoké pokuty až několik milionů korun. Vedení účetnictví cena je pak v podstatě naprosto zanedbatelná ve srovnání s možností eliminovat takovéto riziko.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares