774 509 555 info@press-media.cz

Jaké novinky představila Škoda na letošním autosalonu v Ženevě?

Letošní Mezinárodní autosalon v Ženevě s pořadovým číslem 87 je u konce. Na výstavišti Palexpo se jako obvykle blýskla většina významných automobilek a samozřejmě nechyběla ani mladoboleslavská Škoda. Fanoušci české značky věděli v dostatečném předstihu, že se autosalon ponese v duchu představení nových linií velkého SUV Kodiaq. Škoda veřejnost seznámila s verzemi Scout a Sportline, ovšem v pozadí nezůstaly ani ostatní vozy z nabídky. Nechyběla nová Octavia, faceliftované verze Rapida a Citigo a nový tříválec 1.0 TSI, který nahradil agregát 1.2 TSI.

Přestože Škoda nelenila a všechny novinky avizovala již dříve, rozhodně stojí za připomenutí. Nejvíce se diskutovalo o faceliftu Škody Rapid. Nejvýraznější změnou jsou nová přední světla, ale za zmínku stojí také bohatší výbava a nový motor. Populární 1.2 TSI nahradil litrový tříválec 1.0 TSI ve dvou výkonnostních variantách. Jak slabší 70kW (160 nM), tak silnější 81kW (200 Nm) verze jsou tabulkově úspornější než čtyřválec. Rapid zároveň získal palubní systém s připojením za internet a v příplatkové výbavě bi-xenonové světlomety s automatickým přepínáním dálkových světel.

Nový litrový tříválec putuje také do Fabie. Se stejnými parametry jako u Rapidu slibuje lepší akceleraci, maximální rychlost a pružné zrychlení. Dobrou dynamiku nového agregátu potvrdilo již několik srovnávacích testů.

Škoda potěšila také milovníky rychlých Octavií. Na ženevském autosalonu byla přítomna i Škoda Octavia RS 245, která se momentálně chlubí titulem nejrychlejší a nejvýkonnější Octavie všech dob.

Samozřejmě nechyběla ani ostře sledovaná Škoda Kodiaq, konkrétně v provedeních Scout a Sportline. Obě vypadají skvěle a sklidily uznání z řad renomovaných motoristických novinářů. Kolik budou novinky stát, prozradí aktuální ceník Škody Kodiaq.

Chcete-li si novinky vyzkoušet, rezervujte si zkušební jízdu u autorizovaného prodejce na www.auto-poly.cz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

 

 

Tiskové Zprávy