774 509 555 info@press-media.cz

Zlyhanie obličiek? Môžeme mu predísť ak si všimneme tieto príznaky!

V dnešnom svete už nie sú choré obličky nič výnimočné. Je pravda, že môžeme liečiť  obličky aj z pohodlia domova, ale mali by sme  počúvať naše telo a všímať si príznaky už na začiatku. Mohli by sme sa tak vyhnúť prípadnému ochoreniu.

Obličky sú životne dôležitý orgán, preto je najlepšie sa podľa možností ochoreniam chrániť. Napríklad by sme mohli skúsiť  teplo sa obliekať, preventívne si dopriať nejaký detox, piť čaje na čistenie obličiek a poprípade snažiť sa ich svojimi návykmi zaťažovať čo najmenej. Bolesť obličky býva veľmi nepríjemná a vyčerpávajúca. Toto je to najmenej čo by sme mohli pre seba spraviť. 

Prvé príznaky ktoré nám dávajú najavo že obličky nefungujú správne, zvyčajne prídu ešte oveľa skôr, ako dôjde k samotnému ochoreniu.

Medzi najčastejšie, zároveň aj najznámejšie príznaky patria napríklad:

  • bolesti pri močení,
  • krv v moči,
  • silné bolesti v krížoch.

Aj keď to nie je pravidlo, ale môže nás to obmedziť pri radových aktivitách. Pomôcť by nám mohol mätový čaj, alebo teplé zábaly v oblasti krížov.

Príznaky ktoré ale nie tak často spájame práve s obličkami  sú napríklad :

  1. Svalové kŕče
  2. Nepríjemný zápach z úst
  3. Zvýšený krvný tlak
  4. Nespavosť
  5. Chudnutie
  6. Sťažené dýchanie
  7. Zvracanie, nevoľnosť

Pri týchto príznakoch odporúčame kontaktovať lekára. Mohlo by byť vhodné, aby sme  už od začiatku nasadili konzervatívnu liečbu obličiek. Pod týmto pojmom si predstavíme nasadenie vhodnej diéty a užívanie liekov, ktoré nám lekár určí.

Cukrovka alebo inak diagnóza Diabetes mellitus býva často pri chorých obličkách pridružené ochorenie. Dalo by sa povedať, že ich často priam ničí, čo je nebezpečné. Keďže ich oslabenie niekedy spôsobuje katastrofálne následky.

Pokiaľ sme od nášho lekára o tom informovaní, často zvažujeme aj domácu dialýzu, ktorá nie je pre naše telo na toľko náročná. Môže to mať pre nás viditeľné výhody ako aj menšia únava, nie je potrebné tak časté cestovanie, ušetríme najmä čas. Síce sa stáva, že lekári často odporúčajú skôr klasickú hemodialýzu, nemusí byť márne túto možnosť aspoň prebrať.

Pre veľa ľudí môže byť výhodná domáca dialýza aj na základe diaľky najbližšieho dialyzačného strediska, nie každá domácnosť musí mať auto čiže takáto možnosť môže byť veľmi nápomocná.

Aj ked‘ dnes už hemo dialýza nie je jediná možnosť ako obličky liečiť, načo to riskovať.

Tiskové Zprávy