774 509 555 info@press-media.cz

Unikátní sochy tvořené motorovou pilou

Zdá se vám, že nelze vytvářet  dřevěné sochy motorovou pilou?  Je to možné a jsou nádherné, stačí zavítat na stránky řezbáře Sibery, kde si můžete prohlédnout jeho unikátní výtvory.  A nejen prohlédnou, ale i objednat. A pokud se vám jeho práce líbí, a zrovna zahradní sochy nejsou ve vašem hledáčku, umělec ochotně vyjde vstříc vašemu přání a vyrobí vám nábytek či jiné užitné předměty dle vaší představy. Vraťme se k řezbářství. Tento nový směr, zhotovování soch motorovou pilou se v zahraničí objevuje pod názvem „Chainsaw carving“ a získává  si stále větší oblibu nejen v Čechách, ale i na Slovensku, kde se objevil nový obor „Betlehemárstvo“. Tento umělecko-řemeslný směr nezahrnuje pouze práci se dřevem, ale i jinými materiály, ale převážná část tvorby se realizuje právě ve dřevě.  

Dřevěné sochy motorovou pilou​

Dřevěné plastiky  

Dnes se běžně setkáváme s názvem dřevěné plastiky, přestože se jedná o dřevěné sochy.  Je třeba si uvědomit, že se v tomto případě jedná o plastický, prostorově zpracovaný objekt. Po stránce technologické se ovšem jedná o nesprávný výraz, neboť dřevěná socha vzniká skulpturálním způsobem –  odebíráním hmoty. Plastika naopak vzniká přidáváním a tvářením hmoty. Proto je i použití výrazu „plastika“ u dřevěných soch diskutabilní.  Ale proč slovíčkařit, důležité je, že stále existují umělci, kteří dokážou i z obyčejného pařezu vytvořit unikátní dílo.

Zahradní socha jako dárek?

A proč ne? Pokud má oslavenec pěknou zahradu, tak jen ocení, že se tam bude na něho usmívat jeho vlastní podobizna nebo anděl, Budha či tajemná socha Moai. A pokud má oslavenec nějakého koníčka, příkladně je myslivec nebo rybář. Potěší ho, když se mu bude po jeho zahradě rozebíhat jelen, anebo se u rybníčka objeví velká zlatá ryba.

Další informace o dřevěných sochách naleznete zde!!!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio

Zprávycz.cz

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares