774 509 555 info@press-media.cz

Poprvé do posilovny – rady a tipy

Poprvé do posilovny

Pokud se chystáte změnit svůj život a rozhodli jste se, že se vypravíte do fitness centra, zajisté vám hlavou probleskla spousta otázek. Co na sebe?  Nebudou na mě všichni zírat? Myslím, že raději zůstanu doma. Nenechte se těmito obavami připravit o nadšení pro změnu! V následujícím článku se zaměřím na rady a tipy, které vám zajisté pomůžou při začátku vaší cesty za vysněnou postavou.

Nebudou na mě všichni jen zírat?

Pokud se zeptáte pravidelně cvičících lidí, jaké byly jejich obavy při prvním vstupu do posilovny, uvedou právě tuto větu.

Jestli si představujete, že vejdete do posilovny plné svalnatých chlapů a vy budete jediná osoba, která vypadá jako obyčejný smrtelník mezi hromadou supermanů, tak se šeredně pletete. V dnešní době je to právě naopak, většina návštěvníků fitness centra jsou pouze obyčejní lidé, toužící po změně svého vzhledu. Možná mají stejné obavy jako vy, proto se neobávejte, že budete vzbuzovat nevyžádanou pozornost ostatních cvičenců.

Co si vzít s sebou?

Tato otázka se může zdát velmi jednoduchá, avšak opak je pravdou. Mnohdy lidé netuší, co si vlastně vzít s sebou do posilovny.

  • základem je převlečení a obuv (vezměte si něco pohodlného, obuv by měla být pevná, avšak sportovní, některé posilovny zakazují cvičit boso nebo v žabkách)
  • ručník na cvičení a osušku na sprchování
  • pití (některé fitness centra zakazují vlastní pití, v tom případě jej lze zakoupit na baru)

Těchto několik věcí vám bude při první návštěvě stačit.

Co a jak cvičit?

Pokud to myslíte se cvičením vážně, vyplatí se investovat a objednat si na pár lekcí osobního trenéra. Ten vám ukáže správné provedení cviků, pomůže vám se sestavením tréninkového plánu i jídelníčku. Některé posilovny nabízejí služby trenéra zdarma v rámci zakoupené permanentky.

Pokud nechcete využít možnost osobního trenéra, lze vyhledat spousta cviků na internetu. Nebojte se také ptát zkušených cvičenců v posilovně. Velká většina ráda poradí začátečníkům jak s technikami cviků, tak i s jinými tématy.

Důležité je, abyste to nepřehnali se cvičením. Na začátek stačí jen krátké tréninky (30 minut posilování) s lehkými váhami.

Nezapomeňte se před cvičením pořádně rozehřát na páse či kole a také se protáhnout.

Jak často cvičit?

Odpočinek je velice důležitý. Svaly nerostou v posilovně, ale doma při odpočinku. Na začátku vám stačí navštěvovat posilovnu co dva až tři dny. Po měsíci cvičení můžete intenzitu zvýšit a postupně navyšovat počet návštěv fit centra.

Na závěr mi zbývá jen dodat, že nejdůležitější je setrvat. Dříve či později se výsledky dostaví. Pokud vytrváte a překonáte všechny strasti začátečníků, stane se tento životní styl vaší závislostí, zvykem a zamilujete si ho.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag

In-In.cz

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares