774 509 555 info@press-media.cz

Sledování cen konkurence – jedna z cest zvyšující reálný zisk e-shopu

Hledáte cesty jak reálně zvýšit prodejnost vámi nabízeného zboží v internetovém obchodě, a tím i výsledný zisk? Zaměřte se na sledování cen konkurence i dynamické přeceňování. Marketingové strategie se různí obchod od obchodu. Je tedy třeba soustředit se na prodávané zboží, cílovou skupinu, sledování i konkurenčních obchodů. Monitoring cen konkurence se dá v kamenných i internetových prodejnách aplikovat snáze, než si myslíte. Cest vedoucích k maximalizování zisku je mnoho.

Opomíjení cenových strategií a správného nacenění zboží je cestou do pekel

Správci a provozovatelé internetových obchodů jistě vědí, jak důležité je optimální a jednoduché uživatelské nakládání s e-shopem tak, aby každý potenciální zákazník koupil zboží právě u nich. Podle předpřipravené cenové strategie lze e-shop flexibilně upravovat, případně tvořit vlastní. Proto jsou k dispozici strategie automatického prodeje, objevení maximální ziskovosti, nacenění zboží bez znalosti cen u konkurence anebo fixních cen pro marketingové akce.

Sledování cen konkurence ovšem reálně zvyšuje zisk. Vy si díky těmto vědomostem o konkurenci zajistíte buď významné, nebo minimální snížení cen. Dynamické přeceňování osloví zákazníky spolehlivě! Vždyť je dle průzkumů prokázáno, že i jednoprocentní snížení ceny dovede zvýšit zisk o více než 11 %! Z těchto čísel jasně vyplývá, že snižovat částky za zboží se vyplatí. Udržíte si stávající zákazníky, a ještě oslovíte a přitáhnete nové. Díky Karsa.cz budete mít přehled o cenách u konkurence. Ty jsou sledovány několikrát denně v devíti zemích Evropské unie, proto cenové strategie pracují s neustále aktualizovanými daty a informacemi, které dodávají vlastní roboti umístění na serverech EU. Částky jsou získávány přímo z obchodů i internetových srovnávačů.

Tiskové Zprávy