774 509 555 info@press-media.cz

SEO – optimalizácia webov pre vyhľadávače

Aj keď má vaša stránka perfektný dizajn, má aj perfektnú SEO optimalizáciu? Akokoľvek dobre vyzerá vaša stránka, či už prezentačná, blog alebo eshop, stále bude mať malú návštevnosť bez správne nastavenej SEO optimalizácie. Aby sa váš web páčil vašim návštevníkom je veľmi dôležité, avšak čo s toho ak nemáte návštevníkov?

Načo SEO optimalizácia?

Aby si ľudia vašu stránku obľúbili, musia sa k nej najprv dostať. Ako vy hľadáte stránky a informácie, ktoré vás zaujímajú? Pravdepodobne naťukáte slová vystihujúce to, čo hľadáte do Google alebo iného internetového vyhľadávača. Ak tam ale nikto vašu stránku nenájde, nebudete mať žiadne publikum. SEO optimalizáciu teda môžeme nazvať ako proces zvýšenia viditeľnosti vašej stránky.

Ako SEO priláka publikum?

Vyhľadávače pri svojej práci skúmajú obsah stránok celého internetu a tie, ktoré sa zhodujú s vami zadanými slovami sa vám zobrazia podľa daného rebríčka hodnotenia. Pýtate sa ako môžu prehľadať celý obsah všetkých stránok na internete? Trik spočíva v tom, že neprehľadávajú kompletný obsah ale iba kľúčové slová. Tie sú alfou omegou SEO optimalizácie a všetky úkony sa odvíjajú práve od kľúčových slov. Všetky prvky, ktoré je potrebné v rámci správneho SEO nastaviť, zohrávajú istú rolu v hodnotení vyhľadávačmi do spomínaného rebríčka.

Takže stačí byť zobrazený vo vyhľadávaní?

Nie tak úplne. Nie je totiž jedno, kde vo vyhľadávaní sa vaša stránka zobrazí. Zamyslite sa, kedy ste naposledy niečo vyhľadávali. Prešli ste na druhú, nebodaj tretiu stránku výsledkov vyhľadávania? Asi nie… Takmer nikto nepozerá na ďalšie strany a preto je dôležité čo najviac zvýšiť pozície vašich stránok vo vyhľadávaní. Tou najúčinnejší metódou je práve SEO optimalizácia.

Je to celé iba o kľúčových slovách?

Ako sme si už spomenuli, kľúčové slová sú alfou a omegou a všetko sa odvíja práve od nich. Je tu však množstvo ďalších prvkou, ktoré je potrebné nastaviť, ale všetky sa s nimi skľučujú. Prečítate si radšej zhluk textu alebo text obohatenú obrázkami? Obrázky dodajú textu lepší vzhľad a preto aj vyhľadávače uprednostňujú text s obrázkami. Tie však musia byť opäť správne nastavené podľa podmienok SEO. Tými sú napríklad obsiahnutie kľúčových slov v ALT texte obrázkov.

SEO optimalizácie

Odkazujte na svoje stránky

Použitie spätných odkazov v textoch je ďalšia vec, ktorá vám pomôže v rebríčku vyhľadávačov. Odborne sa toto vytváranie odkazov nazýva linkbuilding. Pre správnu SEO optimalizáciu je dôležité mať na vlastných stránkach aspoň jeden odkaz. Odkazovať môžete na akúkoľvek stránku, avšak ideálne spravíte reklamu samy sebe a dáte link na inú svoju podstránku. Môžete tak zvýrazniť menej navštevované podstránky, alebo odkazovať návštevníkov napríklad priamo na kontaktný formulár.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio

Zprávycz.cz

OnlinePraha

 

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares