774 509 555 info@press-media.cz

Půjčky bez registru mají své výhody i nevýhody

půjčka

Co je to registr? Jedná se o databázi, do které jsou zapisováni lidé, kteří mají nebo měli úvěrový produkt, nebo lidé, kteří měli jakékoliv finanční problémy, které byly spojeny s jejich minulou, nebo současnou situací. Je jasné, že při žádosti o půjčku můžeme narazit na takové poskytovatele, kteří registry kontrolují, stejně jako můžeme narazit na takové poskytovatele, kteří nám nabízejí takzvané půjčky bez registru. Podívejme se proto společně na to, jaké mají tyto možnosti výhody, stejně jako na to, jaká mohou mít negativa.

Peníze získáme i s problémovou minulostí

Právě to je jistě hlavní pozitivum, které se k daným úvěrům váže. Jelikož není kontrolována finanční minulost, znamená to, že peníze může získat i takzvaný problémový klient. Tedy osoba, která v minulosti:

  • Měla problémy se splátkami
  • Nesplácela své závazky
  • Dlužila i jiným institucím

Je jasné, že tam, kde se do registrů nenahlíží, nejsou dané prohřešky ani zjištěny. Díky tomu můžeme objektivně říci, že na každého takového žadatele je následně pohlíženo jako na bezproblémového klienta.

Vyřízení je rychlé a jednoduché

Absence nahlížení do registrů může být spojena mimo jiné také s tím, že se zde dočkáme velmi rychlého vyřízení. Dokonalým příkladem může být OnlinePraha, u které nemusí být proces schválení delší, než jenom několik málo minut. Je to dáno hlavně tím, že se schvalovací proces nijak nezdržuje tím, že by podával požadavky na lustraci v konkrétních registrech.

My jako žadatelé oceníme i celkovou jednoduchost. U některých poskytovatelů půjček totiž může platit to, že do registrů nenahlížejí sami, ale chtějí dané výpisy od nás. A to znamená nejenom rozsáhlé administrativní komplikace, ale také ztrátu času, stejně jako to může znamenat například také to, že na získání výpisů budeme muset vynaložit nemalé finanční prostředky.

Široká nabídka částek je samozřejmé

Dosud nezmíněným pozitivem je i to, že si můžeme vybrat z široké nabídky jednotlivých úvěrových produktů. V případě finančních problémů nás potěší mikropůjčky, při běžných výdajích zase spotřebitelské půjčky a pokud potřebujeme miliony, může to být například americká hypotéka. Vzhledem k počtu poskytovatelů není problém i v těchto segmentech najít to, co potřebujeme.

Pozor na úrokové sazby

Nyní se podívejme i na několik negativ. Jelikož se může stát, že na půjčku dosáhnou i problémoví klienti, může to vést k faktu, že je tento segment poměrně rizikový. Podobně jako stejně benevolentní půjčky pro nezaměstnané. Vlivem toho může docházet k tomu, že poskytovatelé riziko kompenzují hlavně tím, že je půjčka méně výhodná. Sem mohou patřit:

  • Vysoké úrokové sazby
  • Vysoké RPSN
  • Poplatky spojené s půjčkou

Ne každý registr je špatný

Kromě negativních registrů existují také ty pozitivní. Ty Pokud zvolíme půjčku bez registrů, je jasné, že se do těch pozitivních poskytovatel nepodívá. A to pro nás může být poměrně velkým problémem, jelikož by dostal jasně najevo, že i když v některých oblastech nejsme dokonalí, v souvislosti s našimi půjčkami jsme své závazky vždy bez problémů plnili. I to je tedy jeden z hlavních důvodů, proč půjčka bez registru nemusí vyhovovat každému.

Ručitel a ručení

Třetím důvodem bývá často nutnost opatřit si osobu, která se za nás jako klienta zaručí. Je to dáno tím, aby se poskytovatel kryl před případnými problémovými klienty. A to tak, že kromě naší osoby ručí za úvěr i někdo jiný. Podobná situace nastává v případě ručení nemovitostí, kdy jsme povinni zastavit případný byt nebo dům, což je také jednou z forem ručení v případě konkrétních problémů. U velkých půjček to sice není nic neobvyklého, ale u těch malých je to velké riziko.

 

Tiskové Zprávy