774 509 555 info@press-media.cz

Posilovací a dynamické sporty

Posilovací a dynamické sporty je nejlepší kombinovat. Kardio cvičení je fajn, ale jej třeba si občas zacvičit i něco pořádného a pořádně si zaposilovat. Rychlé formy cvičení nesmí být vytlačovány posilovacími lekcemi. Budování svalové hmoty při cvičení s činkami je mnohem snazší. Technika posilování je mnohem jednodušší. Při posilovacích lekcích je mnohem nižší pravděpodobnost, že nebudete zvládat techniku a zvýšíte si riziko zranění. To vám více hrozí při tanci, aerobiku ale i při běhání. Tempo cvičení je mnohem pomalejší, a pokud máte trenéra, má čas na vás dohlédnout. To při cvičení v tělocvičně v rychlém tanečním rytmu není prakticky vůbec možné.

Uvolněte se posilováním  

Při posilování si perfektně odpočinete, vyčistíte myšlenky a nemusíte tolik zapojovat mozek. Pokud hopsáte v tělocvičně v rytmu jinak než ostatní, není to ono, ale při posilování si s tím hlavu dělat nemusíte. Jedete svým tempem a jste sami se sebou spokojení. Pokud při aerobiku přijde další prvek a vy se ztratíte ve složité choreografii a snažíte se najít nějaký skrytý záchytný bod, perfektně si trénujete mozek. Výmluvy typu, že mozek si cvičíte v práci, jsou mylné. Mozek a choreografie dohromady je zcela jiný druh tréninku mozku. Propojení kardiotréninku s posilováním pěkně spálí tuk a posílí svaly. Někdy jste na to ale prostě moc unavení.

Budujte svaly nikoliv šlachy

Pro pořádné bicepsy si vezmete na pomoc posilovací činky a pusťte se do pořádného tvarování postavy. Čím vyrýsovanější budou vaše svaly, tím lépe. Vypotíte-li naopak při zařazení kardia cvičení litry potu, detoxikace funguje a zlé jde pryč. Pokud máte nadváhu, měli by se zatím dynamickým cvičením vyhýbat. Zatěžují si velkou měrou klouby a své zdraví si hodně ničí. Nejprve je třeba vybudovat si svalový základ posilováním a vzít si na pomoc i činky jednoručky. Není tak nutné tlumit nárazy při doskocích při tanečnějších lekcích. Většinou je to ale naopak a na lekci posilování se mnohem častěji objevují více subtilnější ženy. Silnější se naopak neváhají potit v anaerobním pásmu, kde už nemohou spálit žádné další kilo, při příliš rychlých formách cvičení.

Tiskové Zprávy