více v článku...
Pomalu, ale jistě se blíží období, kdy se opět s motyčkami a rýči vrhneme na své zahrady a začneme s prací na záhoncích, kde si vypěstujeme hromadu lahodné zeleniny a ovoce. Během zimy, kdy zahrada spí, jsme práce měli méně, ovšem to neznamená, že jsme nemohli přemýšlet nad tím, čím letos svou zahrádku zpestříme. Jelikož je stále ještě čas na přemýšlení, měli bychom zvážit hlavně takové druhy zeleniny, které se dají pěstovat ve fóliovníku postaveného z hliníkových profilů. Díky tomu, že nám fóliovník nabízí skvělé podmínky vhodné k pěstování i z brzkého jara, nebudeme muset na oblíbenou činnost čekat do května či června.
Fóliovník jako praktický společník
V posledních letech se z fóliovníku stal opravdu velmi praktický společník, na kterého nedáme dopustit. Jak již bylo zmíněno, díky němu se do pěstování oblíbených druhů zeleniny můžeme pustit prakticky ihned, co opadne sněhová přikrývka. Dokáže nám totiž za velmi krátkou dobu zajistit skvělé podmínky pro pěstování zeleniny.
Fóliovník má oproti klasickým skleníkům řadu výhod. Předně je levnější čili vás po finanční stránce nezruinuje. Navíc vám zajistí výborné podmínky pro růst vámi pěstovaných rostlin. Především rostlinám nabídne teplo a světlo, což jsou dvě základní podmínky, které rostliny ke svému spokojenému životu potřebují.
Sadbu si jen předpěstujte
Pokud máte raději, když se záhony začnou úderem jara zelenět, můžete si ve fóliovnících sadbu připravit, takzvaně předpěstovat. Po úderu jara poté do svých záhonů nasadíte už silnější rostliny, které budou lépe odolávat případným nepřízním počasí.
Ve fóliovnících velmi rychle klíčí semena, pokud jsou například namočena ve vodě, v přesličce nebo heřmánkovém čaji. Vyzkoušejte to tak třeba s ředkvičkami, které fóliovníky mají v lásce. Ve fóliovnících si však můžete předpěstovat i jiné druhy teplomilných rostlin, jako jsou okurky nebo rajčata či květák a brokolice.