774 509 555 info@press-media.cz

Regály pod tíhou pásek. Řetězce mají stále oblepeno

Aktuální vládní protiepidemická opatření se snaží zamezit jednomu – velkému shromažďování lidí na jednom místě. Tomuto se snaží vyvarovat různými způsoby. Nejen, že zakazují velké kulturní nebo jakékoliv jiné akce, ale také se snaží docílit toho, aby ani v supermarketech netrávili příliš mnoho času. Proto je nabízeno jenom základní zboží společně s tím drogistickým doufajíc v to, že lidé skutečně nakoupí jenom, co potřebují, a poté se vydají zpátky domů. Ostatní kovové regály jsou tak oblepeny. 

I když splnění aktuálních nařízení by mohly jednotlivé obchodní řetězce řešit různě, přesto se rozhodly zboží z regálů neodstraňovat. Raději “stoply” jejich prodej v pokladnách a veškeré kovové regály nabízející jiné, než základní zboží oblepily páskou. 

Regály budou oblepeny ještě dlouho

Oblepení regálů se “zakázaným zbožím” přišlo jako nejlepší způsob mnohým společnostem. S prázdnými regály se tak spíše nesetkáte, než setkáte. Podle všeho k jejich odlepení ještě nějakou chvíli nedojde. Sice došlo k “oblepení” papírnických potřeb, ale je jenom otázkou, jestli se tyto kovové regály v prodejnách nebudou z pásky opět “těšit”. 

Většina firem sice má jednotlivé regály oblepeny, ale pokud se z prodejny stalo výdejní okýnko, nedělá zaměstnancům problém nabídnout zboží, které se v regálech přece jenom vystavuje. Je to však jisté riziko, ovšem malé i velké řetězce hledají jakékoliv způsoby, aby tolik nestrádaly. 

Zalepena je elektronika i oblečení

Co se stála vypíná pod barevnými páskami v regálech je většinou elektronika, dále bytové doplňky nebo nádobí a také oblečení, vyjma toho dětského, které se opět mohlo prodávat. Co ještě donedávna také bylo zakázané, tak papírnické potřeby, ale těm se v posledních dnech udělila zelená stejně jako zmiňovanému dětskému oblečení. 

S příchodem čtvrtého stupně systému PES by však k odstranění barevných pásek dojít mohlo. Je ale otázkou, kdy se do lepšího stupně dostaneme.

Tiskové Zprávy