774 509 555 info@press-media.cz

Parkování na letišti – jakou variantu si vyberete?

Plánujete výlet do exotické destinace nebo jen na služební cestu a řešíte otázku parkování na letišti? Nejste si jisti, zda je výhodnější dopravit se na letiště vlastním automobilem nebo raději zvolit hromadnou dopravu? Porovnejte si jednotlivé možnosti.

Výhody přepravy vlastním autem

Hromadná doprava samozřejmě není pro každého. Pokud se nechcete tlačit mezi ostatními se spoustou zavazadel, zřejmě budete raději uvažovat o dopravě vlastním autem. To však samozřejmě nemůžete nechat několik dní svému osudu, ale musíte pro něj najít adekvátní parkoviště. A to někdy bývá problém.

Přeprava vlastním autem má však hned několik výhod. Tak například:

  • Nemusíte se přizpůsobovat jízdním řádům. Ideální je, pokud vám letadlo odlétá nebo přilétá v nočních hodinách.
  • Plný komfort při jízdě. Žádné mačkání ve veřejné dopravě.
  • Možnost přepravy až před letištní budovu. Ideální pro osoby s omezenou možností pohybu.

Parkování na letišti – vyplatí se?

Pokud již máte dovolenou naplánovanou a jste rozhodnuti, že se na ni dopravíte autem, přichází tedy konečně na řadu otázka parkování. Každého z nás zřejmě jako úplně první možnost napadne parkování přímo na letišti. To se však většinou neobejde bez poměrně vysokých cen, na druhou stranu s plnou dávkou komfortu.

Placení od hodiny nebo počtu dnů

Při parkování na letišti se vždy předem informujte o ceně za stání. Ta se může počítat hodinově, pokud však zde plánujete zaparkovat třeba na týden, většinou se bude cena odvíjet od denní sazby. Každé letiště přitom má své ceny nastaveny jinak. Většinou přitom nabízí i určitý počet minut zdarma. To postačí k tomu, aby vás zde někdo zavezl a jen na chvíli zastavil. Obejdete se tak bez vysokých poplatků.

Podmínky se samozřejmě u každého letiště mohou lišit. O jednotlivých taxách se většinou dočtete na webových stránkách příslušného letiště. Samozřejmostí zde bývá přítomna ostraha 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a rovněž odpovídající kamerový systém. O svůj vůz se tak není třeba obávat.

Bezpečnost na letištích se přitom neustále posouvá dopředu, jako se ostatně můžete přesvědčit třeba v TOMTO článku.

Parkování v okolí letiště

Pravdou však zůstává, že ceny na letištích bývají vysoké. To je obecně známá pravda, a i obyčejná káva vás zde vyjde poměrně draho. Například v TOMTO článku se píše, že pražské letiště má nejdražší obchody v celé Evropě. Proto se vyplatí vždy nacházet vhodnější, a navíc i levnější alternativy. Jaké jsou to v případě parkování?

Hlídaná parkoviště

První možnost symbolizuje jiné hlídané parkoviště. Ve velkých městech, v nichž se letiště nacházejí, obvykle najdete velké množství možností. Vybrat si tak můžete podle vzdálenosti od letiště nebo podle ceny. Ta bývá obvykle nižší než na letištích, aby hlídaná parkoviště přilákala dostatek zákazníků.

Dočkáte se zde přitom veškerého komfortu. Váš vůz zde bude hlídán ostrahou a rovněž i kamerovým systémem. Starosti tak nejsou na místě. Na letiště se následně již dostanete s využitím hromadné dopravy nebo vás ten kousek může odvézt taxi.

Parkování u příbuzných

Další možnost symbolizuje ponechání auta u svých známých. Pokud v dané lokalitě máte rodinu nebo přátele, neváhejte se jich zeptat, zda by vám auto nepohlídali. U této varianty pochopitelně ušetříte finanční prostředky a rovněž se nebudete muset obávat o bezpečnost auta.

Okolní malé uličky

Poslední variantou jsou malé uličky poblíž letiště. Tato možnost je ovšem mezi častými cestovateli poměrně známá, protože právě oni rádi ušetří každou korunu navíc. Celá myšlenka spočívá v nalezení nějaké zapadlejší menší uličky, například poblíž zástavy a zaparkování svého vozu zde. Výhodou jsou pochopitelně ušetřené finance. Na druhou stranu vám však nikdo nezaručí, že se váš automobil nestane středem zájmu nějakého vandala nebo zloděje.

Tiskové Zprávy