774 509 555 info@press-media.cz

Exit game – není hra jako hra

Herní trh je přeplněný nepřeberným množstvím různých typů her, ale to, co nabízí exit game, vám nikdo jiný nenabídne. V podstatě se to nedá ani k ničemu přirovnat. Počítačové hry nebo celkově zábava na herních konzolích je zcela virtuální svět jakkoliv věrně se realitě přibližuje. Ačkoliv můžete hrát online s dalšími hráči v reálném čase, nikdy hru samotnou reálně nehrajete. Vše je zprostředkované monitorem nebo obrazovkou televize. Svého hráče ovládáte myší, klávesnicí nebo ovladačem. V exit game nemáte žádného svého hráče, kterého byste ovládali. Nemáte ani obrazovku, do které byste se mohli dívat. Dokonce ani sluchátka s mikrofonem pro komunikaci s dalšími hráči. V exit game jste totiž všechno vy. Vaše reakce, slova, kroky, rychlost, dovednosti, schopnosti atd. Všechno v reálné místnosti s reálnými věcmi, ale co především. S reálnými úkoly, které musíte na místě ihned řešit. Protože jak jinak byste se chtěli dostat ze zamčené místnosti v 60 minutách?

Exit game – ukažte, co všechno ve vás je

Možná ve vás je něco, co ani nevíte, že máte. Třeba máte schopnosti, které jste nikdy neměli šanci ukázat, protože k tomu nebyla příležitost. Nebo děláte práci, která není podle vašich tužeb a představ? Exit game vám díky rozličným úkolům a situacím dovolí ukázat, co ve vás doopravdy je a v čem jste dobří. Díky práci v týmu tu má každý své místo a každý se musí zapojit. Díky efektivní a rychlé komunikaci jedině se můžete doopravdy dostat do zdárného cíle, nalézt nebo vyřešit, co je třeba a odemknout si dveře na svobodu.

Úkoly, které vás mají testovat a na kterých celá exit game stojí, jsou různé. Lidé si představují, že je někdo zamkne do jedné místnosti, kde budou sedět u stolu a tahat ježka z klece či podobné deskové hry a hlavolamy. To je ale hluboký omyl. Hádanky, labyrinty, a hlavolamy nejsou tak prvoplánově zjevné. Exit game je jako cesta, protože se postupně ubíráte nějakým směrem. V místnosti hledáte a zkoušíte, všechno, co je možné, abyste se pohnuli z místa. Až díky vaší vytrvalosti a šikovnosti se vám podaří odemknout tajná místa či další dveře. Budete spolupracovat v týmu a to nejen tak, že budete muset společně vymýšlet možná řešení. Možná budete muset vzájemnou spoluprácí přemisťovat předměty, nebo se vysazovat do výšek. U exit game jeden nikdy neví, co může čekat. A abyste to neměli příliš jednoduché, tak jako správná hra, je i tato plná slepých uliček nebo chytáků. Nikdo vám neporadí, jestli jste na správné stopě, nebo jestli se soustředíte na to pravé v té pravé době. Všechno je na vás. Tedy i to, abyste včas odhalili, jestli jste se nechali zlákat a ztrácíte čas něčím, co nedává význam.

Možnostem se meze nekladou

Při představě, že každá hra je stejná a akorát se liší typy hádanek, se asi trochu nudíte. Exit game ale nikdy není stejná. Nestane se vám, že byste narazili na firmy, které by poskytovaly totožné hry. Jak je to možné? Protože každá společnost si hry a jejich tématiku vymýšlí sama. Od toho to je. To dělá trh s exit games velmi konkurenční, protože zákazník slyší samozřejmě na to, co je nejlepší. Proto se dnes poskytovatelé předhání v paletě tématik a především v originalitě. Přečtěte si, jak vypadají exit games v Brně a ve Zlíně. A že si je opravdu z čeho vybírat. Prostřednictvím exit game se můžete vypravit do budoucnosti a cestovat kosmickou lodí nebo chodit po Marsu. Jde to i nazpět do starého Řecka nebo do středověku. Můžete se ocitnout ve válečném stanu Alexandra Velikého i v pokoji Wolfganga Amadea Mozarta. Hra vás může zanést na operační sál, do laboratoře nebo do zoo. Příběhů, které stojí vždy na pozadí je dnes už stovky, a z recenzí sami poznáte, co se podle vás vyplatí a co ne. Kvalita také samozřejmě hraje roli vzhledem k tomu, že se za hru, tedy místnost, platí. Určitě se tedy vyplatí udělat si předem průzkum a vybrat to nejlepší. Odměnou vám totiž bude skvělá zábava a hlavně nezapomenutelný zážitek.

Tiskové Zprávy