774 509 555 info@press-media.cz

Odhad obrazů a odhadce

O odhad obrazů se zabývá osoba, která odpovídá vzděláním a dlouholetou praxí v oboru.  Takový znalec může být doporučen konkrétní kulturní institucí – a tak se z něj může stát soudní znalec.  Po složení slibu a po dokončení registrace v seznamu znalců u příslušného krajského soudu, má právo zpracovávat znalecké posudky a používat „kulaté razítko“. Takových znalců využívá i Policie České republiky – a to v případě, kdy se jedná o ukradený umělecký předmět. Za odhadce obrazů může být považován i mnoholetý  sběratel předmětů uměleckého charakteru.

Odhad obrazů

Odhad obrazů

Odhad obrazů, aukce či výkup

Prodej může probíhat formou aukce. Samotnému prodeji může předcházet restaurování. To dodá obrazu zpět svůj krásný vzhled a zkrášlí jej slušivým rámem. Někdy se však vyplatí prodat obraz ve stávajícím stavu díky velmi vysokým nákladům. Pokud však chcete obraz prodat ve výkupu, musí předcházet odhad obrazu – ten je pro výkup klíčový. Výkup obrazů je pro některé méně známý. Spíše se slýchává výkup zlata či domácích spotřebičů. Odhad obrazu může probíhat zdarma. Pokud jste majitel konkrétního díla, můžete se bezplatně obrátit na galerii Kodl. Jedná se o rodinnou aukční, prodejní a výstavní síň v Praze.
V minulosti se již stalo, že se v prachu a skrýval obraz slavného umělce. Jeho cenu zjistili až při odhadu obrazu. Nejdražším dílem prodaným v roce 2015 na českých aukcích se stalo rané Pařížské zátiší, které bylo vydraženo za za 16,32 milionu korun – včetně aukční provize. Nespoléhejte na sázkové kanceláře. A nebo snad už jen pro zvědavost – běžte a podívejte se, zda vám někde doma neleží zaprášený obraz. Takových případů bývá mnohem více.  

Galerie Kodl

Národní 7, Praha 1, 110 00

Otevírací doba:
Po – Pá 10:00 – 18:00 hod.

tel.: +420 251 512 728
mobil: +420 602 327 669
e-mail: galerie@galeriekodl.cz
web: OnlinePraha

Tiskové Zprávy