774 509 555 info@press-media.cz

Jak správně pečovat o nůžkový stan?

Nůžkový stan dnes využijeme v soukromém, ale i firemním sektoru. Pokud hledáme nůžkové stany prodej, je samozřejmě třeba počítat s investicí, která je spojena s koupí daného konkrétního stanu. Ne vždy se ale musí jednat o investici nízkou. Vždy záleží na velikosti daného stanu, stejně jako na tom, u koho konkrétně ho samozřejmě také kupujeme. Na co bychom však neměli zapomínat, to jsou konkrétní postupy spojené s tím, jak vlastně prodloužit samotnou životnost daného stanu. A jak? Ideální cestou je o nůžkové stany správně pečovat. Jedině tak máme jistotu, že nám skutečně vydrží dlouho.

Nůžkový párty stan udržujte na suchém místě

Podívejme se nejprve na to, jakým způsobem nůžkový párty stan vlastně skladovat. Prioritou by mělo být suché, nejlépe dobře větrané místo. Jedině tak dokážeme eliminovat případné problémy spojené třeba s výskytem plísní. Stejně tak bychom neměli zapomínat ani na to, že je dobré nůžkové zahradní párty stany držet na místě, kde se k nim nedostanou žádní hlodavci. Dobrou volbou tedy může být buď suchý sklep, nebo třeba dobře větraná půda. V obou případech by však měl být umístěný na horní polici.

Zvolit samozřejmě můžeme i naši zahradní chatku, a to zvláště v případě, že je to právě zahrada, kde ho používáme. Zde však doporučujeme mít ho na konkrétním místě jenom po dobu letní sezony. Na zimu, kdy zahradu nepoužíváte, je dobré ho uklidit k sobě. Nebudete tak riskovat případnou krádež.

Po použití nůžkové stany dobře vyvětrejte

Je jasné, že nůžkové stany, tedy konkrétně jejich plachta nechrání nutně jenom před větrem, jelikož nás dokážou ochránit třeba také před sluncem, ale hlavně před deštěm. I když plachty, které nabídne stan nůžkový, bývají vyrobeny z polyetylenu, který umí odpuzovat vodu, je třeba myslet na to, že drobné kapky mohou v látce zůstat. V takovém případě bychom neměli riskovat to, že daný stan takto sbalíme, jelikož i toto může způsobit vznik skutečně nemalých plísní. Je proto dobré ho po použití důkladně vyvětrat a nelépe osušit. A to buď venku, na přímém slunci, nebo třeba rozložený na již zmíněné půdě. Záleží vždy na vašich konkrétních možnostech.

koki

Kvalitní ocelové nůžkové stany je třeba i udržovat

Jsou to především různé nečistoty, které se na samotných stanech mohou objevit. A to nejenom v oblasti konstrukce, ale také v oblasti plachty pro zahradní párty stany a přístřešky. Pokud začneme údržbou jí samotné, měli bychom se zaměřit na tři hlavní fáze. Nejprve připomeňme, že když už se ji rozhodneme čistit, vždy by se mělo jednat o čištění lokální, tedy konkrétního špinavého místa. Dodržovat je dobré tři hlavní zásady, a to:

  • Používat jemné, ale účinné čisticí prostředky
  • Nečistotu odstraňovat šetrně
  • Dané místo následně naimpregnujeme

Jedině tak budeme mít jistotu, že nečistotu odstraníme a přitom opět obnovíme celkovou voděodolnou vrstvu. Na co dále nesmíme zapomínat, to je i péče o konstrukci, kterou nám kvalitní ocelové nůžkové stany nabídnou k jednoduchému použití. I zde hledíme hlavně na eliminaci jakýchkoliv nečistot. Zvláště by se neměly dostat do oblasti spojů a pohyblivých součástí, kde může dojít k případnému zadření. I zde můžeme postupovat velmi jednoduše, s pomocí běžné vody. Pokud máme tlakový čistič, není nic jednoduššího, než konstrukci umýt pomocí něho. Pokud máte nůžkový stan skutečně kvalitní, s povrchovou úpravou, rozhodně se není třeba obávat koroze.

Tiskové Zprávy