774 509 555 info@press-media.cz

Nejčastější chyby při obchodování s opcemi

Obchodování s opcemi má svá pravidla, která se vyplatí znát, pokud chcete dosáhnout úspěchu. Které jsou nejčastější chyby při obchodování a jak se jim efektivně vyhnout?

Najděte si spolehlivého brokera

Častým problémem, s nímž se nezkušení obchodníci potýkají, je špatný výběr brokera, který se projeví jako neseriózní. V krajním případě díky němu můžete o svoje investované peníze i definitivně přijít, vyplatí se proto spolehnout na služby prověřených společností.

Postupujte uvážlivě a dodržujte plán

Jak obchodovat opce prakticky v případě, že brokera máte? Vyhněte se zcela spontánním a nepromyšleném krokům. Sestavení plánu je absolutní nutností. Stejně tak i jeho dodržování. Nedejte se strhnout k nadšení z rychlých zisků u minutových opcí. Trpělivě čekejte na signál k zahájení obchodu a sbírejte zkušenosti. Jen tak uspějete. Ovlivnit by vás nemělo ani to, že v principu je obchodování s opcemi poměrně jednoduché a platformy se používají intuitivně.

Stanovte si svůj limit

V rámci každého svého investování si nezapomeňte stanovit limit v podobě nejvyššího procenta konta, které do jedné opce investujete. Čím méně zkušení jste, tím by měl být váš strop nastaven níže, pro úplné začátečníky je vhodné se držet zhruba 2 %. V okamžiku, kdy se vám dlouhodobě nebude dařit, což je při nedostatku zkušeností pravděpodobné, si toho jednak stačíte všimnout a jednak v součtu proděláte menší sumy.

Určete si vlastní strategii

Předem si též nadefinujte svou obchodní strategii. Přestože ji máte, bylo by velkou chybou se hned vypravit nechat si otevřít živý účet. Adekvátně ji nejprve otestujte prostřednictvím dema a až poté obchodujte s vlastními reálnými penězi. Současně si uvědomte, že chcete-li jej opravdu zhodnotit, neměli byste začínat s příliš nízkým kapitálem.

Zbavte se nerealistických očekávání

Smiřte se s tím, že obchodování chce nejen zkušenosti, ale i svůj čas. Začátečníci mívají sklony vidět co nejvyšší výnosy v krátkém časovém sledu. Je dobré si uvědomit, že se zpravidla jedná o lákavě znějící marketing, který se ale nezakládá na pravdě. Reálné je zhodnocení v řádech desítek procent za měsíc, pokud se zařadíte k těm opravdu úspěšným.

Tiskové Zprávy