774 509 555 info@press-media.cz

Nabídky práce nepadají jen tak do klína

Hned po škole do dobře ohodnocené práce adekvátní našemu vzdělání? Kvalitní nabídky práce v dostatečném množství pro čerstvé absolventy, zručné pracovníky a lidi s vyšším vzděláním? Dnes bohužel poněkud sci-fi scénář namísto reality. Doba pracovních jistot je pryč a zmizela s minulým režimem. Jen tak se asi nevrátí, což je na jednu stranu podle názory většiny lidí dobře, takže se podle toho musíme zařídit. Hledání práce je jen a jen na nás.

Nabídky práce v ČR

Nabídky práce v ČR

Nejste v práci spokojeni?

Někomu se poštěstí a nabídky práce se jen hrnou, jiný tápe delší dobu. Žít z něčeho musíme, a proto mnohdy vezmeme zavděk hůře ohodnoceným místem nebo prací, která nás příliš nenaplňuje. Je škoda chodit do zaměstnání, které nás psychicky nebo fyzicky ničí, a kde nejsme spokojeni. Zamysleme se: „Chci strávit velkou část života v této firmě/ instituci?“ Stojí mi ohodnocení za to?“ Pokud ne, je na čase pohlédnout se jinde. Začít procházet nabídky práce a odejít z té stávající chce velkou odvahu. Je to krok do neznáma a ztráta jistot, většinou se ale vyplatí. Musí jít samozřejmě o promyšlený proces. Skončit ze dne na den, bez toho, abychom měli nějaké „záchranné lano“, je dost nerozumné.

Kroky k nalezení zaměstnání

Jste nezaměstnaní a chcete mít k dispozici co nejvíce nabídek práce, abyste zvýšili šanci na úspěch? Pak podniknete všechny možné kroky. Pravděpodobně jste evidováni na úřadu práce a pravidelně docházíte na schůzky. Úřad za vás platí zdravotní pojištění a snaží se nabídnout vám adekvátní místo. Na vývěsce v tištění i elektronické podobě si sami můžete procházet nabídky práce.

Internet není jediná možnost

Další variantou kde na nabídky práce narazit, jsou internetové inzertní servery. Buďto specializované právě na pracovní příležitosti, nebo všeobecné. Kvalitních stránek s nabídkou a poptávkou zaměstnání několik je, vyplatí se je sledovat a lukrativní příležitosti si nechat zasílat emailem. Moderní variantou je personální agentura. Pracovní příležitost se může objevit i díky známostem. „Rozhoďte sítě“ a poptejte se ve svém okolí. Můžete také rozeslat své životopisy různým firmám, třeba se vám z některé ozvou zpět.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

Tiskové Zprávy