774 509 555 info@press-media.cz

Je rozdíl mezi PR článkem a tiskovou zprávou?

Mnoho lidí se domnívá, že PR článek je totožný s tiskovou zprávou. To je však zavádějící a tyto dvě sdělení jsou rozdílná. PR článek je pravým opakem tiskové zprávy. Jediné co je spojuje, je to, že bychom měli mít jasno, pro koho píšeme. Tisková zpráva je určená novinářům, které chceme přesvědčit, aby zveřejnili informace o službě, produktu, dění. Zatímco PR článek se zaměřuje na koncového čtenáře, kterého chceme přesvědčit o nákupu výrobku či služby. Stručněji řečeno PR článek je nástroj marketingové komunikace. Tisková zpráva představuje písemné sdělení nesoucí novou informaci, která je následně rozeslána různým médiím.

Rozdílnost v psaní PR článků a tiskových zpráv

PR článek pomáhá propagovat službu či produkt a zvyšovat podvědomí o daném výrobku. Bývá cenným zdrojem relevantních odkazů a o ty jde především. U psaní PR textů je možné jemně pustit uzdu fantazii a skutečně si to užít. Jestliže máte dobrou slovní zásobu, bude psaní PR článků zábavou. Článek má působit na čtenáře a přimět jej k nějaké akci. Ať už se jedná o nákup produktu, služby či návštěvu www stránek. U psaní PR článku se zaměřujeme na fakta:

  • K jakému účelu článek slouží
  • O čem článek bude
  • Jaké jsou konkurenční výhody daného produktu
  • Kdo si bude článek číst – tedy cílová skupina
  • Kde se bude daný PR článek publikovat

V tiskové zprávě bychom měli naopak všechny důležité informace nacpat hned do prvního odstavce. Zde by mělo být zřetelné, co se stalo, kde, kdy, jak a proč. U PR článků by samozřejmě tyto body neměly také chybět, ale klidně mohou být umístěny až v závěru textu. Kdežto pokud nezaujmou u tiskové zprávy hned první tři věty – končí v koši.

Neváhejte nás kontaktovat, vydáme vaše tiskové zprávy a PR články.

www.press-news.cz

email: studio@studiojavi.cz

Tiskové Zprávy