774 509 555 info@press-media.cz

Jak upevnit své zdraví i po šedesátém roce života?

Když člověk dovrší šedesátého roku života, většinou zjistí, že by na světě chtěl ještě nějakou dobu zůstat. Sice dnes šedesát let není žádný věk, přesto se tato cifra výrazně podepisuje na našem zdraví. Jsme náchylnější k nemocem, zdraví už nemáme tak pevné jako ve dvaceti. Je proto třeba ho upevňovat, snažit se ho posílit. Naštěstí existuje několik tipů, jak na to. 

Nepodceňujte snídani

Zeptali jsme se mnoha odborníků, kteří měli zajímavé názory na to, jak upevnit své zdravé po šedesátce. Mnozí z nich se shodovali v tom, že by se neměla podceňovat snídaně. Snídaně je důležitou částí dne jak v šedesátém, tak ve dvacátém roce života, neměli bychom nad ní jen mávnout rukou. Po šedesátce bychom ve svých snídaních měli nahrazovat hlavně cukr, také bychom se měli zbavit závislosti na kávě. Ideální podle odborníků je, když začneme do snídaně přidávat více ovoce, které zkombinujeme s bílkovinami. Smoothie nebo jogurty s ovocem a oříšky, to je kvalitní snídaně. 

Vstávejte ze země

I když to zní banálně, je to věc, na kterou se nesmí zapomínat. Lidé po šedesátce by měli neustále procvičovat vstávání ze země. Pokud to totiž nebudou procvičovat, zanedlouho se stane, že to už nepůjde. 

Vzdejte se svých závislostí

Naše tělo už v šedesátém roce života neumí snášet to, co snášelo před desítkami let. Je proto důležité, abychom se snažili vzdávat svých závislostí. Zmínili jsme závislost na kávě, anulovat bychom však měli i kouření nebo pití alkoholu. Lidské orgány nejsou nejmladší v šedesátém roce života, může je odrovnat to, co dříve snášely snadno. 

Nezahánějte veškerou bolest léky

Bohužel většina lidí sáhne po lécích, když je něco bolí. Jenže čím víc léků berete, tím více trouchniví vaše zdraví. Zkuste zahánět bolest hlavy pohybem na čerstvém vzduchu a bolest kloubů třeba obklady z bylinek. Léky mohou jen ucpat cévy, což vede k dalším zdravotním komplikacím.

Tiskové Zprávy