774 509 555 info@press-media.cz

Jak probíhá let balonem

Let balonem je jeden z nejkrásnějších zážitků, které můžete absolvovat. Často jej dostaneme jako dárkový poukaz k narozeninám, Vánocům nebo výročí. Jak probíhá let balonem?

Let balonem a pečlivá příprava

Není potřeba se na let balonem složitě připravovat. Zvolte si sportovní oblečení a pevnou obuv. Nehodí se absolvovat jej v lodičkách a minisukni. Vždy letu předchází smluvený termín a pevně daná hodina startu.

let balonem

Účastníci letu společně s pilotem, který musí být zkušený, vyndají koš, hořáky, láhve s plynem a pilot následně provede zkoušku hořáků a sklopí koš. Připnou se k němu karabiny s ocelovými lanky obalu balonu a rozloží se na louku. Dalším krokem je rozmístění pomocníků a nastartování ventilátorů. Za pomoci výkonných hořáků se ohřeje vzduch balónu, čímž dojde k jeho vztyčení.

Let balonem a jeho start

Vše je připraveno a může dojít ke startu. Let balonem pro vás bude nezapomenutelný zážitek. Létat se dá celoročně za příznivého počasí, kdy je dostatek slunečního svitu a vítr vane o rychlosti max. 3 km/ hod. Nelétá se rovněž za bouřky, krupobití a při teplotách nad 25 stupňů Celsia. Start balonu probíhá směrem po větru. Každý pilot by měl mít certifikát a osvědčení a také dostatek nasbíraných zkušeností. Vyhlídkový let po okolí trvá zhruba jednu hodinu a je třeba zvolit vhodné místo pro přistání, například posekanou louku. Nehrozí žádné prudké přistání balonu, vše probíhá hladce a pomalu. Balon unese až osm osob s váhou 80 kg. Při samotném letu je potřeba dbát pokynů pilota, držte se madel v koši. Létá se zpravidla ve výšce 500-700 m nad zemí a letí se rychlostí větru.

Po přistání je pochopitelným krokem sbalení balonu a následuje křest prvoletců s přípitkem a předání „křestního listu“.  Celkový čas přípravy na let, samotný let a také na sbalení balonu a křest si vymezte zhruba čtyři hodiny.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

Tiskové Zprávy