774 509 555 info@press-media.cz

Jak se hledá brigáda?

Brigáda pro ás

Brigáda pro vás

Brigáda je dohoda o pracovní činnosti, která musí být vždy sepsána písemně.

Samotný pojem není v zákoníku práce uveden, ale jako brigády jsou definovány jak krátkodobé pracovní vztahy, tak i dlouhodobější pracovní vztah.

Pro koho je brigáda vhodná?

Brigáda je většinou jde o práce typu vybalování zboží, navolávání schůzek, sběr ovoce a zeleniny a další. Jsou vhodné jak pro studenty či ženy na mateřské. Brigádu může mít i zaměstnaný člověk, ve svém volném čase.  Dohodu o provedení práce nebo o pracovní činnosti je možné podle zákona uzavírat s fyzickou osobou starší 15 let. Brigádu může absolvovat pouze osoba ukončená základní vzdělání. Pokud má osoba 15 let a je žákem ZŠ, pracovat nemůže.

Jak se hledá brigáda?

Kdo hledá brigádu, nejčastěji se jako první zeptá svých známých. Dalším řešením, kde sehnat brigádu, je osobní návštěva obchodů a malých firem v okolí. Rovněž sledujte vývěsky s inzeráty, místní tisk či letáky.  Vhodnou brigádu seženete na internetových portálech, které zprostředkovávají zaměstnání. Často studenti získají brigádu tam, kde mají v průběhu roku praxi ze školy.

Kdy hledat brigádu?

Některé firmy přibírají po celý rok. Nicméně brigádu na léto si zajistěte v zimě či v brzkých jarních měsících. Ty nejlepší místa pak v květnu a červnu bývají rozebrány.  Mezi nejhledanější brigády jsou roznos letáků, vybalování zboží, obsluha v restauraci, pomocné práce na stavbě, v ostraze, apod.  Pokud chcete spojit výdělek s vylepšením jazyka, můžete si najít brigádu v zahraničí. Můžete studovat jazyk a zároveň pracovat. V některých zemích je potřeba mít pracovní vízum. Obraťte se proto na vhodnou agenturu, která je ověřená více zákazníky a můžete na ni získat pouze kladné reference. Neplaťte poplatky předem neznámé agentuře, která vám slíbí zajištění brigády.

Nabídky najdete na portále www.nejlepsibrigady.cz

 

 

Tiskové Zprávy