774 509 555 info@press-media.cz

Jak na jarní únavu?

Jak na jarní únavu?

jarní únavou se setkal už nejspíš úplně každý a přesně ví, co tento termín obnáší. Pocit fyzické i psychické skleslosti, vyčerpání, bolest hlavy a mnoho dalších příznaků. Tyto se objevují vždy na konci zimního období a počátkem jara. Kvůli sychravému počasí nezřídka ještě topíme a místnosti jsou přetopené, máme méně pohybu, čerstvého vzduchu. Během zimy i méně slunečního záření a vitamínů. To vše stojí v pozadí jarní únavy a mohou se dostavit i deprese. Většina z nás je zalezlá doma, jako krtek a všichni už se těšíme, až vykoukne sluníčko a počasí bude natolik přívětivé, že nám umožní pobývat venku. Jde o období, kdy je nutné věnovat našemu oslabenému tělu zvýšenou pozornost. Jak na to si prozradíme v dnešním článku.kyslikove kapky pro zdravi AktualityCZ

Zvýšený příjem vitamínů. Jaro je období vhodné pro posílení imunity a organismu. Zaměříme se tedy na zvýšený příjem vitamínů.  Jedná se zejména o A, C, B, D a dále stopové prvky selen, zinek, koenzym Q10, lecitin a posílit imunitu pomocí bylinek.  Vhodná je i detoxikace organismu.

Jak na OnlinePraha?

Čerstvý vzduch a pohyb. Naše fyzická kondice po zimním období také nebude pravděpodobně úplně nejlepší. Proto, když to počasí jen trochu umožní, neváhejte podniknout alespoň delší procházku po čerstvém vzduchu. Probouzející se příroda, cvrlikání ptáčků, šumění potoka bude učiněný balzám na duši. Pravidelný běh nebo procházky vám nejen vyčistí hlavu, ale pomohou také ke snížení tukových zásob.

Odpočinek. Vyčerpaný člověk bývá podrážděný, přecitlivělý a náchylný k onemocněním a špatným náladám. Nezapomínejte si dopřávat odpočinek, jak fyzický tak pro vyčištění hlavy. Sestavení vlastního režimu, který vám bude po všech stránkách vyhovovat, by mělo vést k překonání jarní únavy. Stačí chodit brzy spát, jíst dostatek ovoce a zeleniny, dodržovat pitný režim, nezapomínat na duševní hygienu, pravidelně se hýbat a vaše tělo i psychika vám poděkuje.

Jak na jarní únavu?

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares