774 509 555 info@press-media.cz

Jak cestovat se šperky, aby nám nezbyly oči pro pláč

Pokud patříte mezi milovnice šperků, určitě jste někdy řešily, jak zacházet se šperky během dovolené a jestli je vůbec brát s sebou, pokud jde o velmi drahé klenoty. Přesun v zavazadlech, vysoké či nízké teploty, moře, písek či velká vlhkost, to jsou všechno podmínky, které vašim šperkům moc nesvědčí. Vlastně by se dalo říci, že klenotům z drahých kovů je nejlépe doma v trezoru, v suchu a temnu. Ale vy se chcete přece líbit i na cestách a právě dovolenou berete jako příležitost konečně všechny své oblíbené kousky vynosit. Jak to tedy udělat, aby se vašim šperkům nic nestalo a zároveň jste si jich během dnů volna pořádně užily? Prozradíme vám pár osvědčených tipů.

Pokud cestujete do hotelu

Jestli jste ubytovaní v hotelu a je to hotel prověřený a solidní, možná nabízí svým klientům úschovu dražších předmětů v hotelovém trezoru. Když cestujete se zásnubním prstenem za desetitisíce a za žádnou cenu ho nechcete nechat doma, při cestě na pláž ho raději odložte právě do trezoru. Jistě nechcete strávit zbytek dovolené hledáním svého pokladu v písku moře, ale zároveň se chcete večer při procházce blýsknout svým jedinečným prstenem. To samé platí i pro snubní prsteny. Voda může způsobit, že vám prsten sklouzne z ruky a neštěstí je hotové. Rodinný poklad v podobě zlatých náušnic po babičce nechte raději doma. Vždy myslete na to, že cestování je nevyzpytatelné a je lepší být opatrná, než si pak něco vyčítat.

eppi_tiskove-zpravy_obrazek

Jak bezpečně převézt šperky

Pokud jste si ujasnily výběr šperků, které si vezmete s sebou, nejspíš řešíte, jak je na místo dopravit, aby se cestou nepoškodily. Jestli jich máte více, bude jim dobře v cestovní šperkovnici. Je to menší varianta šperkovnice, která vypadá jako kosmetický kufřík. Uvnitř najdete množství přihrádek, které můžete zaplnit svými stříbrnými náušnicemi, řetízky, prsteny i přívěsky. Levnější variantou takové šperkovnice může být krabička na léky. Je to plastový boxík, který má na každý den jeden oddíl. Přihrádku můžete vyložit měkkou látkou a máte prostor jako stvořený pro své doplňky.

Patří perly k moři?

Perly pocházejí z přírody a obsahují určité procento vody, vlhkost jim svědčí, stejně tak jim dělá dobře i kontakt s lidskou pokožkou. Perlovým šperkům naopak nedělá dobře sucho, také vyšší teploty mohou měnit odstín jednotlivých perel. Zvažte tedy podle prostředí, do kterého se chystáte, jestli si s sebou zabalíte svůj oblíbený perlový náhrdelník či náušnice. Pokud svým perlám dokážete zajistit potřebnou péči a ochranu před poškrábáním, budou jedním z nejvděčnějších dovolenkových šperků.

Někdo cestuje celý rok, někdo si střádá energii na jednu dlouhou letní dovolenou. Důležité je nenechat si obavami o své klenoty znepříjemnit ty vzácné chvíle pohody. Takže rada na závěr: čím méně šperků si s sebou povezete, tím méně starostí s péčí o ně budete mít. A starosti přece chceme všichni nechat doma, ne?

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Žena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares