774 509 555 info@press-media.cz

Ochutnejte zdravé Vánoce

Vánoce patří k neoblíbenějším svátkům všech lidí po celé zemi. Dostáváme a darujeme, všude voní cukroví, rodina je spolu u jednoho stolu a ten se prohýbá pod tím nejlepším, co naše kuchyně nabízí. Neodmyslitelně zde patří kapr, bramborový salát, řízky, kuřecí polévky a spousta sladkého. Možná bychom letos mohli rodinu překvapit něčím novým – zdravou večeří.

Ze všech časopisů i televizních reklam se na nás hrnou informace o zdravějším životě. Jenže jak se má člověk udržet zdravý a fit, když nastanou vánoční svátky? Jenže tohle je jednoduchá výmluva. Když se chce, jde všechno a že přece nevadí si jednou za rok dopřát pořádnou hostinu? Stojí vám za to zničený žaludek? Máme pro vás pár triků, jak zachovat vánočního ducha a přitom se zdravě a dobře najíst.

Zapomeňtě na zlaté prase a začněte den snídaní

V Česku panuje příjemná vánoční pověra, že pokud vydržíte nic nejíst až do večeře, uvidíte za oknem zlaté prasátko. Na to se ale letos vykašlete, protože den prostě musíte začít zdravou a vyváženou snídaní. Když už máte děti děti a rodinu, tak je pošlete hrát si do pokoje a vy si připravte něco dobrého. Stačí miska ovesné kaše se skořicí a ovocem. Doporučujeme především brusinky a jablka. Tato snídaně vám zvýší imunitu a prospěje i vašemu spánku, který je při hubnutí velmi důležitý. Samozřejmě nezapomeňte na pitný režim. Nemusíte hned vypít dva litry čisté vody na ex, stačí když ji budete během dne pravidelně popíjet. Pokud čistou vodu nepreferujete, uvařte si neslazený čaj s citronem.

Svačit jen zdravě a skromně

Na svačinky během dne si dejte opravdu pozor. Kolem vás se samozřejmě line vůně cukroví a jiných dobrot, ale mějte svou pevnou vůli. Pokud vás přepadne hlad, dejte si jogurt a banán. Opatrní také buďte na příjem soli. Ta zbytečně zadržuje vodu v těle. Mezi další zdravější svačinky patří třeba miska müsli s mlékem nebo hrnek zeleninové polévky. Dejte si také zeleninu, chroupejte mrkev a při nejhorším vám dovolíme i ovocný salát s ořechy.

Štědrovečerní večeře jinak

Letos byste mohli kapra nahradit lososem a do bramborového salátu naopak místo majonézy zamíchat jogurt. Pokud bude rodina proti, samozřejmě jim udělejte mísu salátu zvlášť a toho kapra jim taky usmažte. Vy sama se ale snažte udržet své chuti na uzdě. Pečený losos s jogurtovým salátem bude pro vaše tělo snáze stravitelný a budete se po tomto jídle cítit dobře a lehce. Dokonce můžete jídlo zapít sklenkou červeného vína, to už zní lépe, co říkáte?

Další alternativy zdravého mlsání:

  1. bezlepkový perník s hořkou čokoládou
  2. ochucený řecký jogurt
  3. rýžový nákyp
  4. celozrnné cookies s arašídovým máslem

Inspiraci hledejte na internetu a třeba se ze zdravějších receptů stane vaše každoroční závislost.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

Tiskové Zprávy