774 509 555 info@press-media.cz

Češi milují hazard, v roce 2017 prosázeli 224 miliard

Obyvatelé Česka dlouhodobě patří mezi největší hráče v celé Evropě. Loňské číslo je opět rekordní, a to i přes to, že se stát snažil a dosud snaží omezovat herny s automaty. Lidé totiž začali mnohem více hrát přes internet.

Foto: Pixabay.com

Nejpopulárnější jsou tzv. technické hry

Téměř 115 miliard korun vložili vášniví i rekreační hráči do technických her, kam patří hlavně hrací automaty – a to jak v hernách, tak hlavně na internetu. Počet klasických kamenných heren se totiž postupně snižuje, naopak raketově roste počet online hráčů, kteří mohou nově od roku 2017 hrát zcela legálně u několika českých společností.

V Česku před rokem 2017 působilo také spoustu zahraničních hazardních subjektů, ty ale v tuzemsku neplatily daně a z trhu vytlačil nový zákon, podle kterého musí mít firma licenci pro svůj provoz od Ministerstva financí, které je nyní už bez Andreje Babiše. Několik velkých zahraničních gigantů se toto povolení snažilo získat, byl to však tak složitý proces, že se jim to nakonec nevyplatilo a z Česka se postupně všichni stáhli. Nový zákon o hazardu se připravuje také na Slovensku.

Lidé mají stále v oblibě i kurzové sázení

Druhou nejpopulárnější formou hazardu jsou kurzové sázky. Nejde sice o tak tvrdý hazard a dokonce se v tomto odvětví najde malé procento lidí, které tato záliba dokáže i uživit, drtivá většina jsou ale rekreační hráči, kteří zkouší štěstí a sázkám příliš nerozumí.

Klienti sázkových kanceláří prosázeli loni téměř 65 miliard korun, z toho bylo celých 91 % sázek uzavřeno přes internet. Přesto stále existují po celém Česku tisíce kamenných poboček od různých českých společností – ti, kdo chtějí začít se sázením, musí pobočku navštívit pro ověření totožnosti.

Dalším důvodem pro stálé udržování poboček je to, že mají pořád své stálé klienty, kteří k internetovému sázení, které je v ČR povoleno od roku 2009, nejspíš nikdy nepřejdou. Největší „boom“ zažily pobočky v roce 2006, od té doby se na nich prosází rok od roku méně.

U obou těchto forem hazardu velice rychle roste podpora hraní přes mobil. Chytrý smartphone má dnes téměř každý a kdo tomu není přizpůsoben a nemá vyvinutou mobilní aplikaci, má mnohem nižší šanci na tomto specifickém trhu uspět.

Tiskové Zprávy