774 509 555 info@press-media.cz

Zajímavosti ze světa kávy

Názory na kávu se různí, ale fakt je, že v mnoha domácnostech nechybí OnlinePraha. Některé typy umožňují nejen přípravu kávy, ale horké čokolády či čaje. Ať už jste milovníkem kávy či ne, dnešní článek vám přinese nejen zajímavé informace, ale třeba na kávu změníte i názor. Hezky se usaďte s šálkem dobré kávy právě připravené z vašeho kávového automatu, vdechujte tu jedinečnou vůni a přečtete si nové informace o kávě.

Věděli jste, že…

Zrníčka kávy obsahují až 1300 všelijakých látek, z nichž nejsou v současné době všechny probádané. Složení látek se může lišit podle druhu kávy, regionu, způsobu pěstování a pražení. Pražení umožňuje až 800 různých příchutí. Pro vytvoření nezaměnitelné vůně kávy je zapotřebí až 800 jednotlivých složek. Ani káva z OnlinePrahaneztrácí nic ze své kvality.

Možná jste netušili, že na rozdíl od všech ostatních vůní umělé kávové aroma nelze vytvořit. A co vše se v kávě nachází? 30-40% uhlovodanů, až 13% bílkovin, ale po pražení zbudou jen 2%, kolem12% tuků, 4% minerálních látek, kyseliny 30 – 70%, které se během pražení rozpadnou, kofein podle druhu 0,8 – 2,5%, prchavé aromatické látky, jež se vytváří v procesu pražení 0,1%.

Palivo budoucnosti…

Existuje množství způsobů výroby biopaliv. Zkoumáním však bylo zjištěno, že je možnost vyrábět biopalivo ze spařené kávy. To by znamenal další možný výdělek pro baristy. Zní to možná neskutečně, ale parta vědců z University of Nevada chce výrobu paliva k kávy opravdu uskutečnit. Zatím seďte v klidu a užívejte si svou oblíbenou kávu z nápojového automatu. Pokud k tomuto dojde, budeme vás určitě informovat.

Nejdražší káva na světě…

Snad úplně nejdražší káva pochází ze zažívání Cibetky. Pro vysvětlení je cibetka malý noční živočich podobající se kočce. Moc ráda si pochutnává na kávových zrnech, které nekouše ani netráví. Místní obyvatelé tyto zrna sbírají poté, co je cibetka vyloučí. Proč má káva tak speciální chuť se přesně neví. Jednak má vliv to, že zrno projde zažíváním, ale vědci se shodují i na tom, že je cibetka kávový odborník a vybírá si jen ty nejlepší a nejkvalitnější plody. Používáte-li kávové kapsle, pak nemusíte být smutní, protože Cibetková káva Kopi Luwak se nabízí také v kapslích. Jen si musíte zjistit, zda se hodí právě do vašeho automatu na kávu.

Tiskové Zprávy