774 509 555 info@press-media.cz

Aby se blechy a klíšťata vyhnuly vašemu psovi nebo kočičce obloukem

Blechy a klíšťata…Dokud jste si nepořídili pejska nebo kočičku, možná jste o těchto parazitech pouze slyšeli nebo četli. Jakmile ale máte doma zvířecího kamaráda, dříve nebo později se s těmito parazity setkáte „tváří v tvář“. Nevyhýbají se ani opečovávaným městským pejskům čistotných majitelů.

Myslíte si, že parazité nejsou váš problém?

Jakmile váš pejsek domů donese blechy, máte o zábavu postaráno. Dokážou v krátké době zamořit domácnost. Až 95% se jich totiž vyskytuje v prostředí, a mají rády zejména pelíšky, sedačky, koberce nebo peřiny. OnlinePrahatotiž klade v krátkém čase neuvěřitelné množství vajíček a zadělá na obrovský problém. I jedna blecha dokáže vyvolat alergickou reakci zvířete, a pokud jich je hodně, způsobují oslabení zvířete, nehledě na to, že mu ztrpčují život. Blecha může dokonce přenášet dalšího parazita, a to tasemnici. Klíšťat jsou zase parazité, kteří ohrožují nás i naše mazlíčky nebezpečnými chorobami. Lymská borelióza se týká nejen lidí, ale i zvířat.

Jak se bránit?

Pokud nechcete své zvíře ohrozit nemocemi, které klíšťata přenášejí, a zabránit invazi blech ve vašem domově, je třeba zaměřit se na prevenci. Jak zajistit, aby se parazité vašemu miláčkovi vyhýbali obloukem? Nemusí to být zase tak složité.

Blechy a klíšťata můžete „nachytat“ i na běžné procházce městským parkem. Naštěstí je obrana poměrně rychlá a jednoduchá. Výbornou prevencí jsou antiparazitární spot-on přípravky OnlinePraha. Jedná se o pipetu, jejíž obsah se vymáčkne do kůže v oblasti mezi lopatkami. Existují ampule  jak pro psy, tak i pro kočky. Výběr vhodné ampule probíhá podle váhy zvířete. Hodí se i pro mláďata, vždy si ale pečlivě přečtěte informace v letáku u přípravku, nebo se poraďte s veterinářem. Účinnost je až 4 týdny na klíšťata, a až 8 týdnů na blechy.

Tiskové Zprávy