774 509 555 info@press-media.cz

Výměna oční čočky

Operace očí – extrakce čočky

Ve středním věku se začíná zhoršovat zrak, dochází tak špatnému vidění z důvodu změny tvaru oční čočky. Jedná se o černý střed uprostřed duhovky, který se naplní tekutinou. Podle toho zda se zploští či protáhne, vidíme hůř na dálku či blízko.

čočky

Zhoršení zraku

Pokud chcete vidět zase v ostrých konturách je zde možnost operace čočky. Oči jsou pro nás přeci tak důležité. Operace obsahuje odsátí obsahu čočky a nahrazení čočkou umělou. Nová čočka již zajistí korigovat počet dioptrií. V případě složitých vad se , ale brýlí bohužel většinou nezbavíte. Operace se také nehodí pro lidi, kteří mají oční vadu způsobující trvale nízkou zrakovou ostrost. Také pro pacienty s diagnózou diabetes nejsou čočky vhodné.

Samotný zákrok

Celá procedura začíná vyšetřením očí. Následně se rozhodne zda se na operaci hodíte, a jaká čočka je pro vás vhodná. Samotný zákrok trvá přibližně 15 minut je bezbolestný. Není čeho se bát. Můžete si vybrat z dvou variant operace. První možností je řez laserem a druhá je rukou lékaře. Odcházíte se zalepeným okem, ale ráno už je vše zalité sluncem a můžete se poprvé podívat na svět. Optimální rozestup mezi operacemi jednoho a druhého oka je jeden týden.

V období mezi operace je možné vidět rozdílně. Vidění přes umělou čočku je jiné. Velkou výhodou umělé čočky je, že vám již nehrozí šedý zákal, čočka vás chrání. Pokud byla diagnoza šedého zákalu před operací, zákrok hradí pojišťovna.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

 

Tiskové Zprávy